Теми статей
Обрати теми

Вихідна допомога: якщо в розрахунковому періоді не відпрацьовано жодного дня

Синько Неля, начальник відділу оплати праці в позабюджетній сфері Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці Мінсоцполітики
Працівник підприємства хворів протягом останніх чотирьох місяців, після чого йому була встановлена ІІ група інвалідності. 13 червня 2016 року він звільняється на підставі п. 2 ст. 40 КЗпП з виплатою вихідної допомоги. При цьому в червні 2016 року йому був збільшений посадовий оклад. Як розрахувати суму вихідної допомоги, якщо починаючи з грудня 2015 року він не відпрацював жодного дня?

Згідно зі ст. 44 КЗпП при припиненні трудового договору на підставі, передбаченій п. 2 ст. 40 КЗпП, працівнику виплачують вихідну допомогу в розмірі не менше середньомісячного заробітку.

Обчислення середньої зарплати для розрахунку суми вихідної допомоги провадять згідно з п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100 (далі — Порядок № 100) виходячи з виплат за останні два календарні місяці (з 1-го до 1-го числа), що передують звільненню.

Розмір середньомісячної зарплати для нарахування вихідної допомоги дорівнює добутку середньоденної зарплати та середньомісячного числа робочих днів у розрахунковому періоді ( п. 8 Порядку № 100).

У свою чергу:

• середньоденну зарплату визначають шляхом ділення зарплати, нарахованої в розрахунковому періоді за фактично відпрацьовані робочі дні, на кількість відпрацьованих за цей період робочих днів;

• середньомісячну кількість робочих днів розраховують діленням на 2 сумарної кількості робочих днів за останні два календарні місяці відповідно до графіка роботи підприємства.

А якщо працівник протягом останніх двох календарних місяців не відпрацював жодного дня? Тоді середню зарплату обчислюють виходячи з виплат за попередні два місяці роботи.

Працівникам, які пропрацювали на підприємстві, в установі, організації менше двох календарних місяців, середню зарплату розраховують виходячи з виплат за фактично відпрацьований час.

Якщо ж у розрахунковому періоді працівник не мав заробітку не зі своєї вини, розрахунки проводяться виходячи з установленої йому у трудовому договорі на момент звільнення тарифної ставки (посадового (місячного) окладу). Це прямо вказано в абзаці третьому п. 4 Порядку № 100. Доплати та надбавки в цьому випадку не враховують.

Припустимо, що в червні 2016 року оклад працівника, про якого ідеться в запитанні, був підвищений з 2360 до 2512 грн. Отже, при звільненні йому має бути виплачена вихідна допомога в розмірі 2512 грн.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі