Заміна моторного масла: паливний акциз? А чи є підакциз?

В обраному У обране
Друк
Жиленко Катерина
Бухгалтерський тиждень Червень, 2016/№ 25

Заміна моторного масла на автомобілі є звичайною процедурою для водія і СТО. Проте бухгалтера СТО може збентежити запитання: чи є моторне масло підакцизним товаром? І чи потрібно з цієї причини зв’язувати себе узами з акцизним податком? Зокрема, може йтися про паливний акциз, оскільки при заміні моторне масло фактично продають власникам транспортних засобів (якщо, звичайно, клієнт не приносить масло із собою).

Отже, у листі, що коментується, ДФСУ дійшла справедливого висновку: оскільки при заміні моторного масла під час технічного обслуговування та ремонту автотранспорту цей товар (продукція) використовується як витратний матеріал при наданні послуг, тобто безпосередньо реалізації масла не відбувається, то суб’єкт господарювання (СТО) не є платником акцизного податку і, відповідно, не повинен реєструватися як платник паливного акцизу.

Добре, звичайно, що податківці заспокоїли власників СТО та звільнили їх від непотрібних турбот. Але! Іноді моторне масло, як і інші «витратники», виділяють у рахунку на техобслуговування окремим рядком. Що робити у такому разі? Чи потрібно реєструватися платником паливного акцизу? Адже фіскали прямо називають моторні масла підакцизним товаром.

Поспішаємо заспокоїти — ні! Моторні масла не належать до підакцизних товарів. Судіть самі: згідно з Митним тарифом масла моторні, компресорні та турбінні значаться під кодом 2710 19 81 00 УКТ ЗЕД. Серед підакцизних товарів згідно з п.п. 215.3.4 ПКУ такої товарної позиції немає.

Отже, моторні масла не є підакцизними товарами, відповідно при роботі з ними акцизне питання не виникає (ані щодо самого акцизу, ані щодо «акцизних» обмежень, зокрема, для єдиноподатників — торговців ПММ).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити