Ліцензія на оптову торгівлю для посередників

В обраному У обране
Друк
Бухгалтерський тиждень Червень, 2016/№ 25
Яким суб’єктам господарювання необхідно придбавати ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями або тютюновими виробами в разі реалізації такої продукції за договорами доручення чи комісії?

Обов’язок мати «оптову» ліцензію покладено на тих суб’єктів господарювання, які займаються оптовою торгівлею алкогольними напоями та тютюновими виробами ( ст. 15 Закону № 481*).

* Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.95 р. № 481/95-ВР.

А далі доводиться орієнтуватися на ст. 1 Закону № 481 і п.п. 14.1.212 ПКУ.

Так, до реалізації підакцизних товарів (продукції) належать будь-які операції на митній території України, що передбачають відвантаження таких товарів згідно з договорами купівлі-продажу, міни, постачання та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами з передачею прав власності чи без такої, за плату (компенсацію) чи без такої, незалежно від строків її надання.

Якщо говорити про договір комісії, то при передачі товару від комітента комісіонеру не відбувається переходу права власності на товар, тому така операція не є продажем.

Якщо комісіонер реалізує товар покупцю (тобто третій особі), відбувається перехід права власності від комітента покупцю. Така операція вважається продажем.

Висновок: «оптові» ліцензії на право здійснення торгівлі підакцизними товарами в разі реалізації такої продукції за договорами доручення або комісії повинні отримувати як повірений (комісіонер), так і довіритель (комітент).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити