(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 25
  • № 24
  • № 23
  • № 22
  • № 21
  • № 20
  • № 18-19
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
4/21
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Червень , 2016/№ 26

«Прибутково-нерухомий» залік: корисні підказки від ДФСУ

Податківці потішили: проводити залік податку на прибуток (ПНП) і податку на нерухомість можна всередині року. Це стосується квартальників. Тут фіскали чітко дотримуються поняття звітного періоду, який може бути як річним, так і квартальним (календарний квартал, півріччя, три квартали, рік).

На жаль, ДФСУ не згадала про свою позицію щодо перенесення незарахованої суми «нерухомого» податку на наступні квартали. Однак тут не слід чіплятися до заборони на перенесення суми «нерухомого» податку, що не «зіграла» ( абзац другий п. 137.6 ПКУ). Наприклад, якщо за підсумками I кварталу 2016 року податок на нерухомість перевищив ПНП, то сума, що не «зіграла», ще може взяти участь у зменшенні ПНП у межах року (за півріччя, три квартали та рік). А все тому, що ці звітні періоди включають I квартал.

А ось неврахований «хвіст» податку на нерухомість за рік не потрапить у зменшення ПНП наступного року.

Цікавий момент! Податківці говорять про те, що у зменшення ПНП за певний звітний період зараховується сума податку на нерухомість, нарахованого та сплаченого (!) за такий звітний період. Але як же бути у ситуації, коли, наприклад, нарахований за I квартал 2016 року «нерухомий» податок сплачують уже у II кварталі (строк — 29 квітня 2016 року включно). У самому абзаці першому п. 137.6 ПКУ про сплату не йдеться, а згадується тільки про те, що в заліку бере участь сума нарахованого за звітний період податку на нерухомість. Зауважимо, що й сама ДФСУ у випадку з «нерухомим» податком за IV квартал 2015 року була більш ліберальною. Незважаючи на сплату цього податку в січні наступного 2016 року, він зменшував ПНП за 2015 рік (лист ДФСУ від 12.03.16 р. № 5379/6/99-99-19-02-02-15).

податок на прибуток, податок на нерухомість додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті