Донарахували індексацію та премію: відображаємо в поточному розрахунку за ф. № 1ДФ

В обраному У обране
Друк
Жиленко Катерина, Кравченко Дар’я, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Червень, 2016/№ 26

У листі, що коментується, податківці знову порушили питання щодо нарахування індексації та премії за минулий рік.

Отже, п.п. 169.4.2 ПКУ пропонує відносити доходи до відповідних податкових періодів, за які вони нараховані, у разі якщо платник податку отримує доходи у вигляді зарплати за період її збереження згідно із законодавством, у тому числі за час відпустки або перебування на лікарняному. А тому ДФСУ робить висновок, що доходи у вигляді індексації зарплати, премії не підпадають під дію цієї норми і обкладаються в періоді (місяці), в якому відбувається таке нарахування (виплата).

За прикладом з листа донарахування індексації зарплати за жовтень, листопад 2015 року, а також премії за листопад і грудень 2015 року проводиться у квітні 2016 року. У такому разі ПДФО утримується разом з нарахуваннями та утриманнями, які проводяться у квітні 2016 року. При цьому застосовується ставка 2016 року — 18 %. Відповідно всі ці виплати включають до розрахунку за ф. № 1ДФ за II квартал 2016 року.

Нагадаємо, що в листі від 19.08.15 р. № 7682/6/99-99-17-03-03-15 ДФСУ дотримувалася протилежної думки. Вона наполягала: якщо податковий агент здійснив донарахування сум індексації зарплати за попередні періоди, то такі суми слід відносити до тих податкових періодів, за які провели нарахування. Відповідно відобразити їх потрібно в розрахунку за ф. № 1ДФ за такі періоди (провести коригування за минулі періоди).

Тепер нічого уточнювати не потрібно. Очевидно, на зміну позиції податківців вплинула підвищена ставка ПДФО порівняно з минулорічним її розміром. Однак є й позитивний момент — не потрібно подавати Уточнюючий розрахунок за ф. № 1ДФ, відповідно не виникатиме запитання щодо штрафів за «виправлення помилки».

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити