Коли суму реєстраційного ліміту в ПДВ-декларації можна не зазначати

В обраному У обране
Друк
Бухгалтерський тиждень Березень, 2016/№ 12
Чи зазначати розмір реєстраційного ліміту у службовому полі ряд. 19.1 ПДВ-декларації, якщо відсутні показники для заповнення ряд. 19 такої декларації?

Так, якщо дотримуватися вимог п.п. 2 п. 5 розд. V Порядку № 21*, платники ПДВ зобов’язані зазначати в службовому полі ряд. 19.1 ПДВ-декларації суму реєстраційного ліміту (РЛ), обчислену на момент подання податкової декларації.

* Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затверджений наказом Мінфіну від 28.01.16 р. № 21.

Вона потрібна для того, щоб згодом у ряд. 19.1 ПДВ-декларації визначити суму перевищення від’ємного значення (ВЗ), одержаного за підсумками поточного періоду, над сумою РЛ.

Таку суму перевищення платники ПДВ зараховують до складу податкового кредиту (ПК) наступного звітного періоду (переносять до ряд. 21 декларації).

А ось ту частину ВЗ, яка залишилася у рамках РЛ, чекає продов­ження. Вона переходить до ряд. 20 декларації, а потім зараховується у зменшення суми податкового боргу з ПДВ, що виник за поперед­ні періоди, і вже після цього:

• або заявляється до бюджетного відшкодування,

• або зараховується до складу ПК наступного звітного періоду.

Виходить, що розмір РЛ у ряд. 19.1 декларації зазначається з метою визначення ВЗ, яке платник ПДВ має право віднести у зменшення податкового боргу, що виник за попередні періоди, або відшкодувати як бюджетне відшкодування.

Звідси можна зробити висновок: якщо в декларації не запов­нено ряд. 19, тобто відсутня сума ВЗ поточного звітного періоду, то й суму РЛ у службовому полі в ряд. 19.1 такої декларації запов­нювати не потрібно.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, розміщеного на сайті (http:// http://zir.minrd.gov.ua/, категорія 101.20)

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити