Якщо працівник перебував у відрядженні

В обраному У обране
Друк
Лаврентьєва Жанна, головний спеціаліст відділу рівня життя та моніторингу бідності Департаменту стратегічного планування та аналізу Міністерства соціальної політики України
Бухгалтерський тиждень Березень, 2016/№ 12
Чи потрібно індексувати зарплату, нараховану працівнику за період відрядження?

Працю працівника у відрядженні оплачують згідно з трудовим або колективним договором. При цьому розмір такої оплати не може бути нижче середнього заробітку ( ч. 4 ст. 121 КЗпП).

Тобто для оплати праці працівника за період відрядження необхідно:

по-перше, визначити денний заробіток за місяць, у якому працівник перебував у відрядженні;

по-друге, розрахувати середньоденну заробітну плату працівника;

по-третє, порівняти отримані величини.

Якщо денний заробіток вищий за середньоденну заробітну плату, то дні роботи у відрядженні оплачують виходячи з денного заробітку (тобто як звичайні робочі дні). У цьому випадку працівник отримає за місяць свою звичайну заробітну плату, ніби він нікуди й не їздив. Її індексуйте в загальному порядку.

А якщо при порівнянні «пере­могла» середньоденна зарплата і період відрядження буде оплачено виходячи з її величини? У цьому випадку оплата такого періоду індексації не підлягає, оскільки виплати, нараховані виходячи із середньої зарплати, індексації не підлягають ( абз. 3 п. 3 Порядку № 1078*).

* Порядок проведення індексації грошових доходів населення, затверджений постановою КМУ від 17.07.03 р. № 1078.

Несправедливо? Зовсім ні. Адже при визначенні їх розміру вже було враховано суму індексації.

Приклад 1. Працівник перебував у відрядженні з 1 по 4 березня 2016 року (4 робочі дні). Оклад працівника становить 3000 грн. Базовий місяць для проведення індексації — травень 2014 року, фіксованої індексації у працівника немає. Період відрядження оплачено виходячи з денного заробітку.

Величина приросту ІСЦ для проведення індексації у березні 2016 року (базовий місяць — травень 2014 року) — 60,8 %.

Визначимо суму індексації за березень 2016 року:

1378 х 60,8 % = 837,82 (грн.).

Заробітна плата працівника з урахуванням індексації становитиме:

3000 + 837,82 = 3837,82 (грн.).

Приклад 2. Використовуючи умови прикладу 1, припустимо, що період відрядження оплачено виходячи з середньоденної заробітної плати 140,25 грн.

Визначимо суму індексації за березень 2016 року з урахуванням того, що 4 робочі дні цього місяця з 22 було оплачено виходячи з середньоденної заробітної плати:

837,82 : 22 х 18 = 685,49 (грн.).

За березень 2016 року працівнику нарахують:

3000 : 22 х 18 + 140,25 х 4 + 685,49 = 3701,04 (грн.).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток ifactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд