(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 10-11
  • № 9
  • № 8
  • № 7
  • № 6
  • № 5
  • № 4
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
30/31
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Березень , 2016/№ 12

ЄСВ і «солдати підприємства»

На підприємстві є працівники, які проходять строкову військову службу, а також військову службу за призовом у зв’язку з мобілізацією, на особливий період. За ними зберігаються місце роботи (посада) і середній заробіток. Чи потрібно на такий середній заробіток нараховувати ЄСВ? Як відображати його у Звіті з ЄСВ?

Відповідно до змін, унесених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.15 р. № 911-VIII до ст. 119 КЗпП, з 01.01.16 р. усі роботодавці, у тому числі й фіз­особи-підприємці, зобов’язані продовжувати зберігати місце роботи (посаду) і середній заробіток за працівниками:

• призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або прийнятими на військову службу за конт­рактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) запровадження воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації;

• призваними під час мобілізації, на особливий період, та такими, що підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але які продовжили військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом, не більше ніж на строк укладеного контракту.

Причому середній заробіток, нарахований за період з 1 січня 2016 року зазначеним вище «солдатам підприємства», має виплачуватися за рахунок коштів роботодавця без подальшої його компенсації з бюджету.

Частиною 7 ст. 7 Закону про ЄСВ встановлено право платників ЄСВ не нараховувати на виплати та не утримувати ЄСВ з виплат, які компенсуються з бюджету в ме­жах середнього заробітку працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом у зв’язку з мобілізацією, на особливий період, або прийнятих на військову службу за контрактом.

Оскільки, як зазначалося вище, середній заробіток, нарахований «солдатам підприємства» за період з 1 січня 2016 року, не підлягає компенсації з бюджету, то на його суму слід нараховувати ЄСВ у загальному порядку.

У Звіті з ЄСВ сума середнього заробітку відображається в таблиці 1 у загальній сумі заробітної плати залежно від категорії роботодавця — платника ЄСВ.

У таблиці 6 форми Д4 середній заробіток мобілізованих працівників, строковиків і конт­рактників зазначається з КТН «47» у графі 9. Це узгоджується зі змінами, які планується внести до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.15  435.

Водночас оскільки на сьогодні ці зміни перебувають на етапі узгодження, то не буде помилкою, якщо в таблиці 6 Звітів за формою № Д4 за січень і лютий 2016 року заробіток «солдатів підприємства» було відображено з КТН «1» у гр. 9 як звичайну зарплату. Тобто подавати в цьому випадку «скасовуючу» і «початкову» таблиці 6, щоб виправити КТН з «1» на «47», не потрібно.

ЄСВ, мобілізовані працівники додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті