(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 46
  • № 45
  • № 44
  • № 42-43
  • № 41
  • № 40
  • № 39
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
2/26
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Листопад , 2016/№ 47

Постачання власної продукції — як визначити ПДВ-базу

Проблема встановлення мінбази для обкладення ПДВ щодо самостійно виготовлених товарів/послуг полягає в тому, що цей процес проходив у 2 етапи.

Так, до 01.01.16 р. таку базу для самостійно виготовлених товарів/послуг було встановлено на рівні їх собівартості.

Те, що потрібно орієнтуватися саме на виробничу собівартість, контролери уточнили пізніше (лист ДФСУ від 08.04.15 р. № 7414/6/99-99-19-03-02-15).

Тому цілком логічно, що фіскали роблять висновок — собівартість як мінібазу обкладення ПДВ слід застосовувати тільки до постачань, здійснених до 01.01.16 р.

Починаючи з 01.01.16 р. мінімальною межею ПДВ-бази для самостійно виготовлених товарів/послуг стали звичайні ціни ( п. 188.1 ПКУ).

Якщо дотримуватися п.п. 14.1.71 ПКУ, то звичайною ціною вважається ціна товарів/послуг, що визначена сторонами договору та відповідає рівню ринкових цін. А під ринковою ціною розуміється ( п.п. 14.1.219 ПКУ):

1) ціна, за якою товари/послуги передаються іншому власнику за умови, що:

• продавець бажає передати такі товари/послуги, а покупець бажає їх отримати добровільно;

• обидві сторони є взаємно незалежними юридично та фактично;

2) ціни, які склалися на ринку ідентичних (а за їх відсутності — однорідних) товарів/послуг.

Із сказаного випливає другий висновок — на сьогодні мінбазою ПДВ для власної продукції/послуг вважається ціна, визначена сторонами у ЦП-договорі, яка повинна відповідати ринковій ціні.

І зверніть увагу: жодних відсилань до виробничої собівартості (лист ДФСУ від 07.07.16 р. № 1555/10/10-36-12-02) чи то заклику проводити комплексне дослідження для з’ясування рівня звичайних цін (лист ДФСУ від 15.08.16 р. № 27600/7/99-99-14-02-01-17) немає. Сподіваємося, такої позиції податківці дотримуватимуться й надалі.

постачання продукції додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті