(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 46
  • № 45
  • № 44
  • № 42-43
  • № 41
  • № 40
  • № 39
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
7/26
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Листопад , 2016/№ 47

Звіт з ЄСВ: і знову «буря в склянці»

З чого усе починалося. 18 жовтня 2016 року набрав чинності наказ Мінфіну від 07.09.16 р. № 813 (далі — наказ № 813). Він уніс зміни до Порядку № 435* та форми Звіту з ЄСВ.

* Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Мінфіну від 14.04.15 р. № 435.

Якщо говорити про ЄСВ-звітність звичайних роботодавців (Звіт за формою № Д4), то текст таблиць 1, 5, 6 і 7 не змінився. А от у п. 8 Переліку таблиць звіту слова «престарілим, який», «досяг» замінили словами «особою похилого віку, яка», «досягла».

Головні управління ДФС в областях (Чернігівській, Івано-Франківській, Закарпатській тощо) одразу ж на своїх офіційних сайтах опублікували інформацію про те, що «…оскільки наказ № 813 опублікований уже в жовтні, уперше відзвітувати щодо ЄСВ за новою формою роботодавці повинні будуть саме за жовтень 2016 року у листопаді». Страхувальники дочекалися оновлення звітності з ЄСВ і здали її.

І раптом, як грім серед ясного неба, — лист ДФСУ, що коментується, із зовсім іншою інформацією про те, «звідколи» слід звітувати щодо ЄСВ за новою формою. Цитуємо: «Звітність зі змінами, внесеними наказом № 813, подаватиметься платниками єдиного внеску починаючи з 01.12.16». І на додачу — рекомендація від ДФСУ для Головних управлінь ДФСУ в областях, м. Києві: «Для запобігання виникненню непорозумінь під час подання платниками звітності з єдиного внеску зазначену інформацію необхідно взяти до уваги, використовувати у роботі та довести до платників єдиного внеску».

Ну що тут сказати, шановні читачі?! Враховуючи, що лист, який коментується, було опубліковано на офіційному сайті ДФСУ тільки 11 листопада, і при цьому на офіційних сайтах обласних податкових і досі «красувалися» колишні роз’яснення, то якихось добрих слів для цього, відверто кажучи, бракує.

Та облишмо емоції і розберімося з тим, що робити роботодавцям, які здали новий Звіт за формою № Д4. В усних консультаціях (у листі, що коментується, жодних роз’яснень із цього приводу не було) податківці наполягають на необхідності перездачі Звіту за жовтень 2016 року з використанням «старої» форми.

А що робити тим, хто цього не зробить?

Сподіватися на розуміння контролерів. А якщо розуміння не буде?

Захищайтеся. Наполягайте на тому, що п. 46.6 ПКУ, яким податківці обґрунтовували перенесення терміну подання звітності, застосовується, «якщо в результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності». У цьому випадку ні того, ні іншого не було. Крім того, Звіт з ЄСВ не є податковою декларацією.

Своєю чергою в Законі про ЄСВ особливих норм, які б відтерміновували застосування нових форм ЄСВшної звітності, немає. Формально, тільки-но набрав чинності наказ № 813, стара форма звіту з ЄСВ перейшла до розряду нечинних.

ЄСВ-звіт додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті