Помилилися при заповненні форми № 1ДФ — сплатіть штраф

В обраному У обране
Друк
За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 103.26
Бухгалтерський тиждень Листопад, 2016/№ 47
Чи застосовується відповідальність згідно з п. 119.2 ПКУ, якщо податковий агент подає уточнюючий податковий розрахунок за формою № 1ДФ з метою вилучення помилкової інформації щодо нарахованого доходу на користь однієї фізособи-підприємця та введення інформації щодо іншої, при цьому сума нарахованого та виплаченого доходу не змінюється?

У разі нарахування (виплати) доходів податковий агент зобов’язаний відобразити в Податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (далі — форма № 1ДФ) такі доходи на користь всіх платників податків, у тому числі виплачені на користь самозайнятих осіб (фізосіб — підприємців та осіб, що провадять незалежну професійну діяльність). При виплаті доходу самозайнятим особам вказуються дані з ознакою доходу «157».

Неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками форми № 1ДФ, якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку, тягнуть за собою накладення штрафу відповідно до п. 119.2 ПКУ у розмірі 510 грн. Повторне порушення протягом року − 1020 грн.

Отже, у разі подання податковим агентом уточнюючої форми № 1ДФ, відповідно до якої вилучається помилкова інформація щодо нарахованого доходу на користь однієї фізособи-підприємця та вводиться інформація щодо іншої фізособи-підприємця, при цьому сума нарахованого та виплаченого доходу не змінюється, тобто вносяться зміни до номера облікової картки платника податку, до такого податкового агента застосовується відповідальність, передбачена п. 119.2 ПКУ.

Теги штрафи
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити