Компенсація за рішенням суду обкладається ЄП, але не включається до граничного доходу

В обраному У обране
Друк
За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 108.01.02
Бухгалтерський тиждень Листопад, 2016/№ 47
Чи включається дохід, отриманий як компенсація (відшкодування) за рішенням суду за будьякі попередні (звітні) періоди, до складу доходу юрособи — платника єдиного податку (ЄП)?

Доходом платника ЄП — юрособи є будь-який дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ ( п.п. 2 п. 292.1 ПКУ).

Перелік доходів та їх склад для юрособи — платника ЄП групи 3 визначено ст. 292 ПКУ. Відповідно до неї дохід визначається на підставі даних спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат ( п. 292.13, п.п. 296.1.3 та п. 296.1 ПКУ).

При цьому датою отримання доходу платника ЄП є дата надходження коштів платнику у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) ( п. 292.6 ПКУ).

Разом з цим при визначенні обсягу доходу, що дає право суб’єкту господарювання зареєструватися платником ЄП та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування в наступному податковому (звітному) періоді, не включається дохід, отриманий як компенсація (відшкодування) за рішенням суду за будь-які попередні (звітні) періоди ( п. 292.15 ПКУ).

Водночас якщо юрособа — платник ЄП отримує суму коштів як компенсацію (відшкодування) за рішенням суду за будь-які попередні (звітні) періоди, то така сума, визначена згідно з бухгалтерським обліком як дохід, має включатися до об’єкта обкладення ЄП у звітному періоді, в якому така сума отримана.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити