(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 48
 • № 46
 • № 45
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
26/26
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Листопад , 2016/№ 47

Звіт з ЄСВ: якщо забули або промахнулися

http://tinyurl.com/y3yppwcf
У Звіті з ЄСВ за вересень 2016 року підприємство в таблиці 5 не зазначило відомості про дату початку трудових відносин з працівником, а в таблиці 6 відобразило зарплату, нараховану цьому працівнику, з кодом категорії застрахованої особи «26» у графі 9. Як виправити такі помилки?

Звичайно, ситуація, в яку потрапило підприємство, неприємна. Але, що тішить, її легко виправити.

З чого почнемо? Визначимо вид, до якого належать помилки, описані в запитанні. Річ у тім, що умовно всі помилки в ЄСВ-звітності можна розділити на два види:

• «несумові» помилки (коригування персональних даних або їх доповнення);

• помилки в сумових показниках (база справляння ЄСВ, додаткова база справляння ЄСВ, сума ЄСВ).

Від виду помилки залежатиме порядок її виправлення.

Помилки, описані в запитанні, — це «несумові» помилки. Виявлені вони після закінчення граничного строку подання Звіту за формою № Д4. Тому порядок їх виправлення буде таким.

Доповнюємо таблицю 5 Звіту за формою № Д4 забутими відомостями. Діємо так:

1) формуємо «доповнюючий» Звіт за той період, який виправляємо (у цьому випадку — вересень 2016 року). Для цього використовуємо чинну на сьогодні форму № Д4.

Такий Звіт повинен містити титульний аркуш (перелік таблиць Звіту) з типом форми № Д4 «додаткова» і таблицю 5 також із типом «додаткова» з даними на «забуту» застраховану особу. Це прямо зазначено в п. 4 розд. V Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.15 р. № 435 (далі — Порядок № 435);

2) здаємо Звіт за формою № Д4 до своєї ДПІ.

Виправляємо помилку в коді категорії застрахованої особи в таблиці 6. Для цього:

1) формуємо «скасовуючий» Звіт за формою № Д4 за вересень 2016 року (звітний період, у якому допущено помилку).

Цей Звіт міститиме один титульний аркуш (перелік таблиць Звіту) з типом форми № Д4 «скасовуюча», таблицю 6 із типом «скасовуюча» з відомостями щодо застрахованої особи, що були помилковими, і таблицю 6 з типом «початкова» з правильними відомостями на застраховану особу (див. п. 2 розд. V Порядку № 435);

2) здаємо «скасовуючий» Звіт за формою № Д4 до своєї ДПІ.

От і все!

А на закінчення — три правила щодо виправлення «несумових» помилок.

Перше — Звіт за формою № Д4 («доповнюючий» або «скасовуючий»), сформований для виправлення «несумових» помилок за попередні звітні періоди, не повинен містити таблицю 1 форми № Д4.

Друге — формуючи таблиці 6, не можна змінювати сумові показники.

Третє — якщо ви подаєте за один і той самий звітний період таблиці з типами «скасовуюча» та «додаткова», їх необхідно подавати з окремими титульними аркушами (як два окремі Звіти). Але якщо ви формуєте таблиці 6 з типами «скасовуюча» та «початкова» для виправлення помилок у персональних даних працівника, то їх подаєте з одним титульним аркушем (як один Звіт).

Зверніть увагу: якби підприємство виявило зазначені помилки до закінчення граничного строку подання Звіту за формою № Д4 за вересень 2016 року, то йому достатньо було б повторно сформувати та подати до ДПІ цей Звіт з правильними показниками до закінчення граничного строку. Чинним вважатиметься останній електронний або паперовий звіт, поданий вами. Причому наново формувати та подавати необхідно увесь Звіт з ЄСВ з усіма таблицями зі статусом «початкова», а не тільки ті таблиці, в яких було виявлено помилки.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
ЄСВ-звіт додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
 • Добре
 • Нормально
 • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті