Чи збільшувати юрособі фінрезультат при виплаті роялті ФОП-ЄП?

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Квітень, 2017/№ 14

У листі, що коментується, ДФСУ порушила питання коригування юрособою — платником податку на прибуток (ПНП) фінрезультату у зв’язку з нарахуванням роялті на користь підприємця — платника єдиного податку (ФОП-ЄП) групи 3.

На думку фіскалів, у розглянутому випадку підприємство повинне збільшити фінрезультат звітного періоду на суму витрат з нарахування роялті в повному обсязі. До речі, аналогічне роз’яснення можна знайти і в категорії 102.08 ЗІР ДФСУ.

У своїх висновках контролери виходили з вимог п. 5 п.п. 140.5.7 ПКУ. Нагадаємо: ця норма зобов’язує платника ПНП, який застосовує коригування фінрезультату на податкові різниці, збільшити фінрезультат звітного періоду на суму витрат з нарахування роялті, зокрема якщо роялті нараховані на користь особи, що сплачує податок на прибуток у складі інших податків (окрім фізосіб, доходи яких обкладаються ПДФО в порядку, встановленому розд. IV ПКУ).

Дійсно, згідно з п. 297.1 ПКУ платники ЄП звільняються від обов’язку нарахування, сплати і подання податкової звітності, зокрема, з податку на прибуток.

Проте податківці забули, що роялті належать до пасивних доходів фізособи, які в підприємницький дохід ФОП-ЄП не потрапляють ( ч. 1 п. 292.1 ПКУ). Відповідно, такі НЕпідприємницькі доходи обкладають за загальними правилами — як для звичайних фізосіб ( п. 177.6 ПКУ).

А оскільки так, то при виплаті роялті ФОП-ЄП податковий агент (яким у даному випадку є юрособа) повинен утримати з них і ПДФО, і військовий збір (лист ГУ ДФС у м. Києві від 27.12.16 р. № 27080/10/26-15-13-02-16 // «БТ», 2017, № 4, с. 6). Що, у свою чергу, надає можливості юрособі (згідно з тим же п. 5 п.п. 140.5.7 ПКУ) не коригувати фінрезультат на суму роялті, виплачених фізособам.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити