(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 15
  • № 14
  • № 13
  • № 12
  • № 11
  • № 10
  • № 9
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
2/27
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Квітень , 2017/№ 16

Податковий кредит на підставі рахунку відображаємо «період у період»

У листі, що коментується, ДФСУ пояснила, у якому звітному періоді можна формувати податковий кредит (ПК) на підставі рахунків за централізоване водопостачання і централізоване водовідведення.

Передусім з питань формування ПК на підставі рахунків на компослуги контролери рекомендували звернутися до їх листа від 23.12.16 р. № 40753/7/99-99-15-03-01-17 // «БТ», 2017, № 1-2, с. 7 і використати його у своїй діяльності.

А це означає, що, як і раніше, платники ПДВ повинні враховувати два нюанси.

1. Вони мають усі підстави для формування ПК на підставі рахунків (без податкової накладної). Такої можливості надає їм п. 201.11 ПКУ.

Ось тільки сформувати ПК за таким документом можна при дотриманні таких обов’язкових умов:

надається послуга (а не товар);

• вартість послуг визначена за показаннями приладів обліку;

• рахунок містить загальну суму платежу, суму ПДВ і податковий номер постачальника таких послуг.

2. При виборі звітного періоду формування ПК на підставі рахунку необхідно дотримуватися правила «першої події».

Тобто орієнтуємося ( п. 198.2 ПКУ):

• або на дату складання рахунку. Адже факт постачання послуг, придбання яких контролюється приладами обліку, засвідчується даними обліку,

• або на дату списання коштів з поточного рахунку платника ПДВ в оплату таких послуг.

У цьому листі податківці лише додали — формувати ПК на підставі рахунків можна виключно «період у період». Оскільки п. 198.6 ПКУ не передбачає можливості відстрочити право на ПК до 365 днів для документів — замінників податкової накладної.

Тому, якщо з якоїсь причини включити в ПК суми «вхідного» ПДВ на підставі рахунку не вдалося, то це можна зробити, подавши уточнюючий розрахунок до ПДВ-декларації того звітного періоду, у якому виникло право на ПК за таким документом.

податковий кредит, централізоване водопостачання, централізоване водовідведення, рахунки за комунальні послуги, платники ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті