(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 17
  • № 15
  • № 14
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
3/27
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Квітень , 2017/№ 16

Безкоштовний «шведський стіл» для працівників: ЄСВ- і ПДВ-обкладення

У листі, що коментується, ДФСУ висловилася стосовно оподаткування вартості безкоштовного харчування працівників за принципом «шведського столу».

ЄСВ. Тут податківці дійшли логічного висновку: враховуючи те, що при організації безкоштовного харчування за принципом «шведського столу» неможливо визначити кількість спожитих продуктів кожним працівником, нараховувати ЄСВ не потрібно. Підстава — такий дохід не можна персоніфікувати.

ПДВ. Що ж до ПДВ-обкладення, то контролери були на подив лаконічними. Вони звернули увагу на те, що операції з надання харчування працівникам на безоплатній основі вважаються постачанням (п.п. 4.1.191 ПКУ). А значить:

• на них поширюються загальні правила нарахування ПДВ-зобов’язань ( п. 185.1 ПКУ);

• при здійсненні таких операцій слід орієнтуватися на мінбазу обкладення ПДВ, установлену п. 188.1 ПКУ.

Про це податківці говорили і раніше (див. лист ДФСУ від 23.11.16 р. № 25307/6/99-99-13-02-03-15 // «БТ», 2016, № 50, с. 5). Але тоді вони прямо вказали, що платник ПДВ не повинен нараховувати «компенсуючих» податкових зобов’язань (ПЗ) відповідно до п. 198.5 ПКУ:

1) якщо вартість безкоштовного харчування включалася у вартість товарів/послуг, що оподатковуються ПДВ, — очевидно, що такі витрати пов’язані з оподатковуваними операціями;

2) і навіть якщо вартість послуг з харчування не включалася у вартість продукції, що постачається, безкоштовно передані товари/послуги податківці визнавали такими, що постачаються в межах господарської діяльності. Тому ПЗ нараховуються тільки один раз — згідно з п. 185.1 ПКУ.

Ми підтримували таку справедливу позицію фіскалів.

На жаль, у листі, що коментується, вони вже не говорять про уникнення подвійного оподаткування.

Водночас у ньому немає і фіскальних вимог про подвійні ПЗ, як у листі ДФСУ від 12.01.17 р. № 408/6/99-99-15-03-02-15 // «БТ», 2017, № 9, с. 7.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
безкоштовне харчування працівників, шведський стіл, оподаткування вартості, ЄСВ, ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті