Безкоштовний «шведський стіл» для працівників: ЄСВ- і ПДВ-обкладення

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я, Децюра Сергій, Огай Олена
Бухгалтерський тиждень Квітень, 2017/№ 16

У листі, що коментується, ДФСУ висловилася стосовно оподаткування вартості безкоштовного харчування працівників за принципом «шведського столу».

ЄСВ. Тут податківці дійшли логічного висновку: враховуючи те, що при організації безкоштовного харчування за принципом «шведського столу» неможливо визначити кількість спожитих продуктів кожним працівником, нараховувати ЄСВ не потрібно. Підстава — такий дохід не можна персоніфікувати.

ПДВ. Що ж до ПДВ-обкладення, то контролери були на подив лаконічними. Вони звернули увагу на те, що операції з надання харчування працівникам на безоплатній основі вважаються постачанням (п.п. 4.1.191 ПКУ). А значить:

• на них поширюються загальні правила нарахування ПДВ-зобов’язань ( п. 185.1 ПКУ);

• при здійсненні таких операцій слід орієнтуватися на мінбазу обкладення ПДВ, установлену п. 188.1 ПКУ.

Про це податківці говорили і раніше (див. лист ДФСУ від 23.11.16 р. № 25307/6/99-99-13-02-03-15 // «БТ», 2016, № 50, с. 5). Але тоді вони прямо вказали, що платник ПДВ не повинен нараховувати «компенсуючих» податкових зобов’язань (ПЗ) відповідно до п. 198.5 ПКУ:

1) якщо вартість безкоштовного харчування включалася у вартість товарів/послуг, що оподатковуються ПДВ, — очевидно, що такі витрати пов’язані з оподатковуваними операціями;

2) і навіть якщо вартість послуг з харчування не включалася у вартість продукції, що постачається, безкоштовно передані товари/послуги податківці визнавали такими, що постачаються в межах господарської діяльності. Тому ПЗ нараховуються тільки один раз — згідно з п. 185.1 ПКУ.

Ми підтримували таку справедливу позицію фіскалів.

На жаль, у листі, що коментується, вони вже не говорять про уникнення подвійного оподаткування.

Водночас у ньому немає і фіскальних вимог про подвійні ПЗ, як у листі ДФСУ від 12.01.17 р. № 408/6/99-99-15-03-02-15 // «БТ», 2017, № 9, с. 7.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити