(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 52
 • № 51
 • № 49
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
3/24
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Грудень , 2017/№ 50

Податкова підтримка кінематографу

http://tinyurl.com/yyaby75e
Закон України від 07.11.17 р. № 2176-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки кінематографії в Україні»

Податок на прибуток. Закон України «Про державну підтримку кінематографії в Україні» від 23.02.17 р. № 1977-VIII (далі — Закон № 1977) передбачає, зокрема, надання державних субсидій для покриття частини кваліфікованих витрат, здійснених суб’єктом кінематографії при виробництві (створенні) фільму.

Відтепер цим суб’єктам дозволено зменшувати фінрезультат на суму отриманих субсидій (п.п. 140.4.4 ПКУ). Але при цьому треба збільшити фінрезультат на суму витрат, понесених у поточному звітному періоді за рахунок раніше отриманих субсидій (у межах суми такої субсидії) (п.п. 140.5.13 ПКУ).

Роялті. Для українських суб’єктів кінематографії уточнили, що у випадках, коли вони виплачують роялті нерезидентам за субліцензійними договорами на використання або за надання права на використання аудіовізуальних творів (у тому числі фільмів), а також авторського права та/або суміжних прав, що використовуються при виробництві (створенні) аудіовізуальних творів (у тому числі фільмів), такі нерезиденти вважаються бенефіціарними (фактичними) одержувачами (власниками) таких роялті (п. 103.3, п.п. 2 п.п. 140.5.7 ПКУ).

Суб’єкти кінематографії при виплаті роялті нерезидентам у вказаних випадках:

1) не застосовують збільшуючу різницю з п.п. 2 п.п. 140.5.7 ПКУ;

2) мають право застосовувати звільнення від оподаткування або зменшену ставку податку, передбачену відповідним міжнародним договором України про уникнення подвійного оподаткування (п. 103.2 ПКУ).

Також коригування торкнулися збільшуючої різниці з п.п. 3 п.п. 140.5.7 ПКУ (на суму витрат на виплату роялті нерезидентам за об’єктами, права інтелектуальної власності на які вперше виникли в резидента України). Встановлено, що ця різниця не застосовується при нарахуванні суб’єктом кінематографії роялті за використання таких об’єктів права інтелектуальної власності, як фільми, літературні твори, музичні твори, твори образотворчого мистецтва, фотографічні твори, фонограми, відеограми.

Важливо! Серед винятків — випадки, коли український суб’єкт кінематографії передав або здійснив відчуження майнових авторських або суміжних прав, що належать йому, на вказані твори нерезиденту, а потім виплачує роялті за використання цих об’єктів. У цих випадках застосовувати збільшуючу різницю з п.п. 3 п.п. 140.5.7 ПКУ потрібно.

Доходи нерезидентів. Субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, передбачених Законом № 1977, не включаються в дохід нерезидента (п.п. «й» п.п. 141.4.1 ПКУ).

ПДВ. Подовжена до 01.01.23 р. і трохи підкоригована ПДВ-пільга для національних фільмів з п. 12 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ. Зокрема, тепер під ПДВ-звільнення підпадають також постачання робіт/послуг з виготовлення архівного комплекту вихідних матеріалів національних фільмів і фільмів, створених на території України, зі збереження, відновлення і реставрації національної кінематографічної спадщини. А ось роботи/послуги із субтитрування і тиражування іноземних фільмів з українськими субтитрами з-під ПДВ-пільги випали.

Також до 2023 року для суб’єктів кінематографії введені додаткові ПДВ-звільнення п. 131 і п. 61 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ.

ПДФО. Не вважається додатковим благом і не включається в дохід фізичної особи сплачена суб’єктом кінематографії вартість таких товарів і послуг: проїзду, проживання, харчування, охорони, страхування, медобслуговування, тренування, навчання, які пов’язані з участю фізичної особи у виробництві аудіовізуальних творів, якщо це передбачено умовами договору та/або режисерським сценарієм твору (п.п. «б» п.п. 164.2.17 ПКУ).

Закон, що коментується, набуває чинності в частині:

ПДВ і ПДФО — з 03.12.17 р.;

податку на прибуток — з 01.01.18 р.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
кінематографія, державна підтримка, державні субсидії, роялті, доходи нерезидентів, ПДВ, ПДФО додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
 • Добре
 • Нормально
 • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті