(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 5
  • № 4
  • № 3
  • № 1-2
  • № 52
  • № 51
  • № 50
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
6/22
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Лютий , 2017/№ 6

12 місяців розрахункового періоду — прогул: як обчислювати компенсацію при звільненні?

Лист Мінсоцполітики від 01.12.16 р. № 1624/13/84-16

Спершу зауважимо, що порядок виплати компенсації за невикористану відпустку при звільненні регламентований ст. 83 КЗпП і ст. 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР. Відповідно до цих статей працівник при звільненні повинен отримати компенсацію за дні невикористаної відпустки. Щодо її надання у нас і виникло запитання, оскільки з’ясувалося, що не все так однозначно в наданні такої компенсації і в розрахунку її суми у разі, якщо в розрахунковому періоді немає заробітку у зв’язку з прогулом працівника.

Нагадаємо: розрахунок середньої зарплати для нарахування суми компенсації за невикористані дні відпустки здійснюється згідно з нормами, передбаченими Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою Кабміну від 08.02.95 р. № 100 (далі — Порядок № 100). І згідно з п. 2 цього Порядку такий розрахунок здійснюється виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю звільнення. У той же час стосовно осіб, у яких за останні 12 місяців роботи не було виплат, абз. 3 п. 4 цього Порядку наголошує: «В інших випадках, коли нарахування проводяться виходячи із середньої заробітної плати, працівник не мав заробітку не з вини працівника, розрахунки проводяться виходячи з установлених йому в трудовому договорі тарифної ставки, посадового (місячного) окладу».

Звертаємо вашу увагу на фразу «працівник не мав заробітку не з вини працівника». Через це формулювання, як кажуть, й увесь «сир-бір». Як розраховувати компенсацію за невикористану щорічну відпустку, якщо у працівника в розрахунковому періоді, що передував звільненню, не було заробітку через прогул?

Як ви розумієте, поняття «прогул» і «не з вини працівника» явно не сумісні. Сам факт прогулу впродовж року підтверджує провину працівника у відсутності за цей період заробітку. З чого робимо висновок: керуватися цією нормою Порядку № 100 для розрахунку середньоденної зарплати відносно осіб, у яких за останні 12 місяців роботи не було виплат унаслідок прогулу, не можна! А інших варіантів, як рахувати середньоденну зарплату в таких випадках, Порядком № 100 не передбачено.

За роз’ясненнями, як нараховувати компенсацію в цій ситуації, ми звернулися до Мінсоцполітики.

Що нам відповіли? Міністерство у листі, що коментується, пропонує як вихід із цієї ситуації нараховувати компенсацію виходячи з тарифної ставки, посадового окладу, пояснюючи це тим, що іншого порядку розрахунку середньоденної заробітної плати немає. Таким чином, у разі звільнення працівник має право на отримання компенсації за невикористану відпустку.

Увага! Компенсація за невикористану відпустку надається працівникові незалежно від причин звільнення.

При цьому підкреслимо, що період прогулу не входить до стажу, який дає право на щорічну відпустку, і за цей період компенсація не нараховується. Але якщо за відпрацьований до прогулу період працівник має невикористану відпустку, то роботодавець при звільненні повинен виплатити за ці дні компенсацію.

Висновок! Якщо упродовж 12 місяців розрахункового періоду працівник не мав заробітку через прогул, то суму компенсації йому треба розраховувати виходячи зі встановленої у трудовому договорі тарифної ставки, посадового (місячного) окладу.

А як же можна розрахувати суму компенсації за невикористану відпустку у цьому випадку?

Нічого не залишається, як використати такий алгоритм розрахунку:

1. Тарифну ставку (посадовий оклад) множать на умовні 12 місяців розрахункового періоду.

2. Умовний дохід за розрахунковий період (оклад х 12) ділять на кількість календарних днів такого періоду, зменшивши їх на святкові і неробочі дні згідно зі ст. 73 КЗпП. Якщо працівникові трудовим договором установлено неповний робочий час, то в розрахунку використовують не повний посадовий оклад, а його частину.

розрахунок компенсації додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті