(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 6
  • № 5
  • № 4
  • № 3
  • № 1-2
  • № 52
  • № 51
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
2/24
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Лютий , 2017/№ 7

Продаж рухомого майна фізособою: порядок сплати ПДФО

Лист ГУ ДФС у м. Києві від 23.01.17 р. № 448/9/26-15-13-01-12

Ставка податку. Так, столичні податківці повідомили, що дохід від продажу об’єкта рухомого майна оподатковується ПДФО за ставкою 5 % (п. 173.1 ПКУ). Спираючись на це, можна зробити висновок, що спецставка застосовується при продажу всіх об’єктів рухомого майна.

Водночас нагадаємо, що головний податковий орган вважає по-іншому (див. лист ДФСУ від 10.11.16 р. № 24277/6/99-99-13-02-03-15 // «БТ», 2016, № 50, с. 6). ДФСУ переконана, що 5 % ставку ПДФО застосовують тільки при продажу рухомого майна, щодо якого проведено оцінку, а договір купівлі-продажу (міни) таких об’єктів посвідчено у нотаріусів (абз. другий п. 173.1 та п. 173.4 ПКУ). Це не стосується лише легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів.

Якщо ж при продажу рухомого майна вищезгадані вимоги не виконуються, то застосовувати 5 % спецставку ПДФО немає підстав. Тому коли фізособа продає побутову техніку, телефони, планшети, то дохід від здійснення такої операції оподатковується ПДФО за загальною ставкою 18 %.

Тому, якщо ви хочете без наслідків застосовувати 5 % ставку ПДФО при продажу рухомого майна, яке не підлягає оцінці, отримайте індивідуальну консультацію з цього приводу.

Звітування. Також у листі, що коментується, столичні контролери пояснили правила звітування та сплати ПДФО та військового збору (ВЗ) при продажу транспорту через посередника чи нотаріуса.

У випадку, коли продаж транспортних засобів відбувається через посередників, у присутності посадових осіб органів, які здійснюють реєстрацію транспортних засобів або нотаріусів, то функцію податкового агента стосовно подання до контролюючого органу інформації про суму доходу покладено саме на таких посередників. Вони повинні подати форму № 1ДФ (п. 173.4 ПКУ).

При цьому сплачувати ПДФО і ВЗ до бюджету має фізособа (продавець) самостійно. Як свідчення того, що вона виконала такий обов’язок, доведеться пред’являти посереднику документ про сплату податку.

Сподобалась стаття?

Виберіть свій варіант підписки, щоб отримати доступ до всіх номерів журналу «Бухгалтерський тиждень».

journal_img
Друкована версія + електронна версія 275.00 грн. на місяць Передплатити Залишити заявку
journal_img
Електронна версія 220.00 грн. на місяць Передплатити Залишити заявку
продаж рухомого майна, фізособа, ПДФО додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті