(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 6
  • № 5
  • № 4
  • № 3
  • № 1-2
  • № 52
  • № 51
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
4/24
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Лютий , 2017/№ 7

Щоб не подавати декларацію з рентної плати за воду, подайте заяву

Лист ДФСУ від 30.01.2017 р. № 2069/7/99-99-12-03-04-17

Платники. Платниками рентної плати за спецводокористування у 2017 році виступають, як і раніше, первинні та вторинні водокористувачі.

Увага! З 01.01.18 р. серед платників залишаться лише первинні водокористувачі (буде оновлено ст. 255 ПКУ).

Ставки. З початку 2017 року було змінено розмір ставок з рентної плати за спецводокористування (див. «БТ», 2017, № 1-2, с. 15). Нові ставки почали діяти тільки з 01.01.17 р., а отже, і застосовувати їх потрібно тільки при розрахунку податку за періоди 2017 року. За IV квартал 2016 року рентну плату обчислюєте за минулорічними ставками.

Звітність. Наприкінці 2016 року набула чинності нова форма декларації з рентної плати. Тому податківці зазначили, що за IV квартал 2016 року звітувати потрібно з використанням «старої» форми декларації, яка затверджена наказом Мінфіну від 17.08.15 р. № 719, Нову форму, затверджену наказом Мінфіну від 07.11.16 р. № 927, слід використовувати вже при звітування за І квартал 2017 року.

Заява. Також податківці повідомили, що у випадку коли у звітному (2017) році у вас відсутній об’єкт оподаткування (наприклад, ви планує використовувати воду виключно для власних питних та санітарно-гігієнічних потреб), то щоб не подавати декларацію, вам слід подати контролерам заяву, складену у довільній формі, не пізніше граничного терміну подання податкової звітності за І квартал 2017 року.

Звертаємо увагу: порядок інформування про відсутність об’єкта оподаткування з рентної плати у ПКУ не передбачений. Тому таку вимогу податківців можна ігнорувати. Тим паче що у п. 49.2 ПКУ прямо вказано, що у разі відсутності показників, які підлягають декларуванню, суб’єкт господарювання без будь-яких заяв може не подавати декларацію. Водночас якщо ви не хочете сперечатися з контролерами, то подайте таку заяву. Це не складно.

декларація з рентної плати за воду, рентна плата за спецводокористування, заява про відсутність об’єкта оподаткування додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті