(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/24
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Лютий , 2017/№ 7

Електронний документообіг: вимоги до оформлення первинного документа

http://tinyurl.com/y4l39bbm
Лист ДФСУ від 04.01.17 р. № 30/6/99-99-15-02-02-15

У листі, що коментується, податківці розглянули питання: чи можна створювати виключно в електронному вигляді документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з оподаткуванням?

Перш за все контролери нагадали, що суб’єктам господарювання надано право складати первинні та зведені облікові документи на їх вибір у паперовій або електронній формі (п. 2 ст. 9 Закону про бухоблік).

Головне, про що слід пам’ятати, це те, що електронний документ потрібно складати відповідно до вимог чинного законодавства.

Він повинен містити усі необхідні реквізити, що дають йому таку ж юридичну силу, як і документу, складеному в паперовому вигляді. На електронний первинний документ має бути обов’язково накладений електронний цифровий підпис (ЕЦП). Такий документ повинен зберігатися на електронних носіях інформації у формі, що дає змогу перевірити його цілісність на цих носіях протягом строку зберігання паперових аналогів (п. 6.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну від 24.05.95 р. № 88).

Слід зазначити, що у разі складання та зберігання електронних первинних документів і регістрів бухобліку підприємство зобов’язане за свій рахунок виготовити їх копії на паперових носіях на вимогу інших учасників господарських операцій, а також контролюючих органів у межах їх повноважень, передбачених законами (п. 6 ст. 9 Закону про бухоблік). Це стосується, зокрема, і випадку проведення перевірок посадовими особами ДФСУ.

При цьому копією документа на папері для електронного документа є візуальне подання електронного документа на папері, яке засвідчене у порядку, встановленому законодавством.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
електронний документообіг, первинний документ, вимоги до оформлення додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті