Дорогі товари можна оплачувати декілька днів

В обраному У обране
Друк
Бухгалтерський тиждень Лютий, 2017/№ 7
Чи можна здійснювати розрахунки за товари, вартість яких перевищує 50000 грн., готівкою протягом кількох днів частками, які не перевищують обмеження розрахунків фізосіб між собою або фізособи з суб’єктом господарювання?

Підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою та/або з фізичними особами протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами в межах граничних сум розрахунків готівкою, установлених відповідною постановою НБУ (п. 2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Нацбанку від 15.12.04 р. № 637).

Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи без відкриття рахунку, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки. Кількість підприємств (підприємців) та фізосіб, з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.

Вищезгадане обмеження стосується також розрахунків під час оплати за товари, що придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівкових коштів, одержаних за допомогою електронного платіжного засобу.

Граничну суму розрахунків готівкою визначено у п. 1 постанови НБУ від 06.06.13 р. № 210, і визначена вона при розрахунках:

• між фізособою та підприємством (підприємцем) протягом одного дня в розмірі 50000 грн.;

• фізосіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 50000 грн.

Таким чином, у разі проведення розрахунків протягом кількох днів (відповідно до умов, визначених у договорі між продавцем та покупцем) обмеження сум розрахунків 50000 грн. стосується кожного окремого дня проведення розрахунків.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 109.13

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити