(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 6
  • № 5
  • № 4
  • № 3
  • № 1-2
  • № 52
  • № 51
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
20/24
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Лютий , 2017/№ 7

Дорогі товари можна оплачувати декілька днів

Чи можна здійснювати розрахунки за товари, вартість яких перевищує 50000 грн., готівкою протягом кількох днів частками, які не перевищують обмеження розрахунків фізосіб між собою або фізособи з суб’єктом господарювання?

Підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою та/або з фізичними особами протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами в межах граничних сум розрахунків готівкою, установлених відповідною постановою НБУ (п. 2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Нацбанку від 15.12.04 р. № 637).

Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи без відкриття рахунку, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки. Кількість підприємств (підприємців) та фізосіб, з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.

Вищезгадане обмеження стосується також розрахунків під час оплати за товари, що придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівкових коштів, одержаних за допомогою електронного платіжного засобу.

Граничну суму розрахунків готівкою визначено у п. 1 постанови НБУ від 06.06.13 р. № 210, і визначена вона при розрахунках:

• між фізособою та підприємством (підприємцем) протягом одного дня в розмірі 50000 грн.;

• фізосіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 50000 грн.

Таким чином, у разі проведення розрахунків протягом кількох днів (відповідно до умов, визначених у договорі між продавцем та покупцем) обмеження сум розрахунків 50000 грн. стосується кожного окремого дня проведення розрахунків.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 109.13

Сподобалась стаття?

Виберіть свій варіант підписки, щоб отримати доступ до всіх номерів журналу «Бухгалтерський тиждень».

journal_img
Друкована версія + електронна версія 275.00 грн. на місяць Передплатити Залишити заявку
journal_img
Електронна версія 220.00 грн. на місяць Передплатити Залишити заявку
розрахунки за товари, оплата частками, розрахунки фізосіб додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті