Відшкодовані суми витрат на таксі — додаткове благо

В обраному У обране
Друк
Бухгалтерський тиждень Лютий, 2017/№ 7
Чи вважаються додатковим благом найманого працівника витрати на таксі, які були понесені ним під час відрядження в межах території України або за її межами та відшкодовані юрособою?

Сума витрат платника податку на відрядження, що не включаються до загального оподатковуваного доходу, тобто не підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, розраховується згідно з Інструкцією про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженою наказом Мінфіну від 13.03.98 р. № 59 (далі — Інструкція).

Оскільки тільки положення Інструкції містять поняття автомобільного транспорту загального користування, то при вирішенні питання щодо оподаткування суми відшкодованих витрат на таксі, понесених найманим працівником під час відрядження в межах території України, слід користуватися Інструкцією.

Відповідно до п. 6 розд. II Інструкції відрядженому в межах території України працівникові відшкодовуються витрати на проїзд міським транспортом загального користування (крім таксі) відповідно до маршруту, погодженого керівником, та на орендованому транспорті за місцем відрядження (згідно з підтвердними документами).

Згідно з п. 9 розд. III Інструкції витрати за користування таксі або оренду автотранспорту під час відрядження за кордон можуть бути відшкодовані платнику податку лише з дозволу керівника підприємства (згідно з підтвердними документами).

Враховуючи те, що витрати на таксі, які були понесені під час відрядження, не підлягають обов’язковому відшкодуванню, але за рішенням керівника були відшкодовані працівнику, сума таких витрат вважатиметься додатковим благом та включатиметься до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

Оподаткування додаткового блага здійснюється за ставкою 18 % (п. 167.1 ПКУ).

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 103.17

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити