(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 26
  • № 25
  • № 24
  • № 23
  • № 22
  • № 21
  • № 19-20
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
27/28
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Липень , 2017/№ 27-28

Придбали земельну ділянку зі свердловиною, що з рентою?

Як сплачувати рентну плату за спецводокористування у разі придбання земельної ділянки зі свердловиною (свердловина законсервована) та який перший звітний (податковий) період для подання податкової звітності буде у разі фактичного використання води зі свердловини?

Платниками рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин є землевласники та землекористувачі, крім суб’єктів підприємництва, яких віднесено до фермерських господарств, що провадять господарську діяльність з видобування підземних вод на підставі дозволів на спецводокористування.

Також суб’єкти господарювання, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів, є платниками рентної плати за спецводокористування.

Водночас сплачувати рентну плату за спецводокористування вони будуть тільки при використанні води в господарській діяльності. Якщо ж вода використовується виключно для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб, то від сплати рентної плати суб’єкти господарювання звільняються.

Платник рентної плати за податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу, подає податкову декларацію з рентної плати за:

• користування надрами — за місцезнаходженням ділянки надр, з якої видобуті корисні копалини (п.п. 257.3.1 ПКУ);

• спецводокористування — у контролюючий орган за місцезнаходженням водного об’єкта (п. 63.3 ПКУ).

Податківці переконані, що суб’єкт господарювання, що придбав земельну ділянку зі свердловиною для видобування підземної води (у тому числі якщо свердловина законсервована), є платником рентної плати за користування надрами та спецводокористування і повинен подавати податкову декларацію з рентної плати починаючи з календарного кварталу, що настає за кварталом, у якому він отримав або переоформив спеціальний дозвіл (п. 252.23 ПКУ).

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 121.05

земельна ділянка, свердловина, спецводокористування додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті