Штрафи за несвоєчасну реєстрацію ПН через кібератаку Кібератака, яку пережила Україна в останні дні червня, принесла багато проблем, зокрема платникам ПДВ. Дехто не зміг своєчасно зареєструвати податкові накладні (ПН), які були складені в період з 1 по 15 червні 2017 року. А тому у фіскалів є підстави для застосування штрафів за таке порушення.
Оновлено декларацію з екоподатку Мінфін оновив форму Податкової декларації екологічного податку, затверджену наказом Мінфіну від 17.08.15 р. № 715.
Оновлено форми документів для отримання ЕЦП Податківці затвердили нові форми реєстраційних документів для отримання ЕЦП. Зокрема, оновили Договір про надання послуг ЕЦП. Реєстраційну картку (для юридичних та фізичних осіб), Заяву про зміну статусу посиленого сертифіката відкритого ключа тощо.
«Чи такий страшний біс?»: критерії блокування податкових накладних Ось і настав «судний день» — 01.07.17 р. — дата, на яку з таким побоюванням чекали багато платників ПДВ. І не без підстав. Причиною тому — тестовий період, протягом якого практично кожен платник ПДВ отримав квитанцію з попередженням про блокування податкової накладної. При цьому зрозуміти, чому документ «забракували», вдавалося не багатьом. Усе це примушувало припускати найгірші варіанти розвитку подій. Звичайно, була ще надія на те, що злощасний режим скасують. Але ні! 20.06.17 р. світ побачив наказ Мінфіну від 13.06.17 р. № 567 («БТ», 2017, № 26, с. 3), завдяки якому з’явилися трохи видозмінені, але все-таки критерії блокування. Давайте познайомимося з ними ближче.
«Залізне» право на податковий кредит з 1 липня 2017 року З 1 липня одночасно із запуском «повного» режиму блокування податкових накладних набуває чинності такий собі компенсатор — норма про «залізне» право на податковий кредит. Якщо податкова накладна пройшла реєстрацію, то вона беззастережно надає право на податковий кредит. Але «тривожать невиразні сумніви». Прямо так усе чудово? Розбираємося.
Головний бухгалтер: що він зобов’язаний робити і за що відповідає Нерідко на бухгалтера «навішують» додаткові обов’язки: касира, кадровика, секретаря, посильного… Є й інші проблемні питання в бухгалтерському «житті». Наприклад, директор наполягає на тому, щоб бухгалтер оформив звітність «як належить» (йому). І тоді виникає запитання: потрібно виконувати таку вказівку чи можна відмовитися? Ці запитання дуже важливі, оскільки від них залежить відповідальність, яка може бути покладена на бухгалтера. У зв’язку із цим сьогодні ми нагадаємо про права й обов’язки бухгалтера.
Передали паливо виконавцю сільгоспробіт: бути чи не бути паливному акцизу? Доволі часто суб’єкти господарювання, зокрема сільгосппідприємства, для виконання різних робіт залучають сторонні організації. До 2016 року проблем при здійснення таких операцій не виникало незалежно від того, забезпечував замовник виконавця своїми матеріалами (а саме паливом) чи ні. З початку 2016 року все докорінно змінилося. Адже передачу палива виконавцю в межах договору підряду можна розглядати як торгівлю паливом. А тому замовникам, які здійснюють таку операцію, щоб не потрапити під акцизні штрафи, доводиться реєструватись платниками паливного акцизу з усіма можливими з цього наслідками (складанням і реєстрацією акцизних накладних тощо). З вимогами податківців багато хто не згодний. Тому сьогодні розберемося, чи правомірні вони та як їх обійти.
Автобусні перевезення: квиткові баталії З перевезеннями ми стикаємося доволі часто, зокрема, як пасажири при поїздках на автобусах. Коли і за якою формою водій зобов’язаний видати квиток? Чи потрібно при продажу автобусних квитків застосовувати РРО? Яким має бути квиток, щоб його вартість можна було безперешкодно відшкодувати відрядженому працівникові? Відповідям на ці запитання присвячена наша стаття.
Отримали «стару» компенсацію за «солдатом підприємства»: що в обліку Підприємствам, у яких у 2014 — 2015 роках значилися працівники, що перебували на військовій службі, добре відомі перипетії з виплатою компенсації їх середнього заробітку. Нагадаємо, що багато з них компенсацію тоді так і не отримали. З таким станом справ усі вже змирилися, але ось несподівано у 2017 році законодавці вирішили погасити «старі» борги. Причому суми компенсації реально стали надходити на рахунки підприємств. Це, безумовно, потішило роботодавців, але викликало низку облікових запитань, на які ми надамо відповіді в статті.
Житлова субсидія: вивчаємо нові правила Не так давно закінчився опалювальний сезон, а ми вже замислюємося, як будемо платити за житлово-комунальні послуги (ЖКП) у наступному опалювальному періоді. Тим паче, що з 1 травня Уряд суттєво відкоригував порядок надання субсидій на оплату ЖКП. Що треба знати українським родинам про «субсидійні» нормативні нововведення? Не поспішайте гортати інтернет-сторінки — ознайомтеся зі статтею! У ній ми розповімо про процедуру оформлення субсидії на оплату ЖКП з урахуванням нових правил.
Підприємець-єдиноподатник «змінює професію» (про зміну виду діяльності) Кому, як не підприємцеві, потрібно «тримати ніс за вітром». У цьому аспекті іноді доводиться змінювати вид діяльності. Як це все «прокрутити» підприємцеві-єдиноподатнику в «податковому» аспекті? Такого роду запитання лунають постійно. Пропонуємо їх сьогодні «знешкодити».
Які податки підприємець може «овитратити»? Із цього року підприємцям на загальній системі дозволили «кидати» на витрати обов’язкові платежі. Але, як завжди, є винятки. І як наслідок — запитання: «А можна…?» Цими «а можна» займемося саме зараз!
Як аграрію відобразити результати перевірки спецрежимної ПДВ-декларації У червні 2017 року податківці перевірили діяльність сільгосппідприємства за період, коли воно було спецрежимним платником ПДВ. За результатами перевірки контролери встановили, що підприємство помилково включило до податкового кредиту спецдекларації з ПДВ суму ПДВ, сплачену при придбанні легкового автомобіля. Ця сума ПДВ мала потрапити до загальної ПДВ-декларації. Як результати такої перевірки відобразити у звітній декларації з ПДВ?
Розрахунки коригування до спецрежимних накладних складати не можна! Чи можна скласти та зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) розрахунок коригування (РК) до податкової накладної (ПН), складеної до 01.01.17 р. платником ПДВ, який застосовував спецрежим оподаткування ПДВ щодо операцій, пов’язаних із здійсненням сільгоспдіяльності?
Від’ємне значення ПДВ за рахунок повернення товарів: чи відображати в додатку Д2 За підсумками травня 2017 року в платника ПДВ утворилося від’ємне значення (ряд. 21 ПДВ-декларації). Причому виникла ця сума через повернення товарів покупцем (у розд. І декларації заповнений один-єдиний ряд. 7 зі знаком «-»). Чи потрібно деталізувати таку суму в додатку Д2?
Придбали земельну ділянку зі свердловиною, що з рентою? Як сплачувати рентну плату за спецводокористування у разі придбання земельної ділянки зі свердловиною (свердловина законсервована) та який перший звітний (податковий) період для подання податкової звітності буде у разі фактичного використання води зі свердловини?