(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 31
 • № 30
 • № 27-28
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
23/25
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Липень , 2017/№ 29

Ремонт приміщення, що здається в оренду: чи виокремлювати покупки в додатку Д5

http://tinyurl.com/y64ed9ap
Підприємство — платник ПДВ здає приміщення в оренду. При цьому періодично проводить у ньому ремонт, для чого придбаває матеріали й оплачує послуги сторонніх організацій. Чи потрібно суми «вхідного» ПДВ за такими покупками показувати в рядку «придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів» таблиці 2 додатка Д5?

На наш погляд, якщо орендодавець ремонтує (!) приміщення — акцентувати увагу на покупках, пов’язаних з такими операціями, в таблиці 2 додатка Д5 не потрібно.

Звичайно, досі в жодному нормативно-правовому документі не прописано, як правильно заповнювати рядок «придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів», незважаючи на те, що він є присутнім як у таблиці 2 додатка Д5, так і в таблиці 2 додатка Д1.

А все тому, що Мінфін, у Порядку № 21*, узагалі нічого не сказав про порядок заповнення цього рядка. Ну а контролерам очевидно не до нього. Як результат, у своєму роз’ясненні, розміщеному в категорії 101.23 ЗІР ДФСУ (яке на сьогодні вже втратило чинність), вони обмежилися тим, що просто процитували назву цього загадкового рядка. І все.

* Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затверджений наказом Мінфіну від 28.01.16 р. № 21.

Що ж, шукатимемо вихід самостійно. І розпочнемо з того, що нам відоме:

1. У рядку розшифровуються операції, що стосуються необоротних активів.

Зазначимо, що до категорії необоротних активів відносять не лише основні засоби (ОЗ), але і малоцінні необоротні матеріальні активи, нематеріальні активи, незавершене будівництво, здійснюване для власних потреб підприємства, та інші необоротні активи.

2. Деталізувати необхідно покупки, пов’язані з придбанням (будівництвом, спорудженням, створенням) указаних активів.

А це означає, що придбаваючи, наприклад, будматеріали (чи запчастини) для будівництва об’єкта ОЗ, платникові ПДВ слід включити суму з такого придбання в рядок «придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів» таблиці 2 додатка Д5.

Чи відносити сюди покупки, пов’язані з ремонтними роботами? На нашу думку, ні. Адже до придбання (будівництва, спорудження, створення) об’єкта ОЗ вони не мають жодного відношення.

Нагадаємо: до ремонтних заходів належать ті з них, які спрямовані на підтримку об’єкта ОЗ в робочому стані.

Такі операції не ведуть до збільшення майбутніх економічних вигод від подальшого використання об’єкта ОЗ, а тому витрати на їх проведення відносять:

• або на собівартість готової продукції/послуги (рахунок 23 «Виробництво»);

• або на витрати звітного періоду (рахунок 91 «Загальновиробничі витрати», 92 «Адміністративні витрати», 93 «Витрати на збут», 94 «Інші витрати операційної діяльності»).

Зовсім інша справа операції з придбання (будівництвом, створенням) об’єкта ОЗ:

• витрати, пов’язані з ними, спочатку накопичують або на субрахунку 152 «Придбання (виготовлення) основних засобів» (якщо вони пов’язані з придбанням/виготовленням ОЗ), або на субрахунку 151 «Капітальне будівництво» (якщо вони пов’язані з будівництвом ОЗ);

• після введення в експлуатацію об’єкта ОЗ їх списують на відповідні субрахунки рахунку 10 «Основні засоби».

Увага! Такий підхід використовують при проведенні операцій з поліпшення об’єктів ОЗ (наприклад, модернізації, модифікації, добудові, реконструкції тощо), але ніяк не ремонтних. Адже до «покращуючих» операцій відносять заходи, що саме зумовлюють збільшення майбутніх економічних вигод, первісно очікуваних від використання об’єкта ОЗ.

Тому якщо ваші покупки пов’язані з поліпшенням орендованого приміщення, сміливо відображайте їх у рядку «придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів» таблиці 2 додатка Д5. Але якщо це звичайний ремонт — виокремлювати покупки, пов’язані з ним, в окремому рядку не потрібно.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
ремонт додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
 • Добре
 • Нормально
 • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті