(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 30
  • № 29
  • № 27-28
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
4/23
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Липень , 2017/№ 31

Податковий кредит на підставі рахунку: ДФСУ підтвердила свою позицію

http://tinyurl.com/yy3jecxw
Лист ДФСУ від 07.06.17 р. № 502/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

У листі, що коментується, контролери торкнулися нюансів формування податкового кредиту (ПК) на підставі рахунку за комунальні послуги. Причому вкотре підтвердили два важливі для покупця моменти (див. лист ДФСУ від 23.12.16 р. № 40753/7/99-99-15-03-01-17, консультацію «Податковий кредит на підставі рахунку: ДФСУ підтверджує і деталізує» // «БТ», 2017, № 1-2):

1. Рахунок на послуги, вартість яких визначають за приладами обліку, може бути підставою для відображення ПК без отримання податкової накладної (ПН). Головне, щоб:

• такий рахунок містив загальну суму платежу, суму ПДВ та ІПН продавця (п. 201.11 ПКУ);

• а договором було передбачено надання послуг (а не товару).

2. При виборі звітного періоду для формування ПК потрібно дотримувати правила «першої події».

Тобто відштовхуватися від «першої ПК-події» (п. 198.2 ПКУ): або дати складання рахунку, або дати списання коштів з поточного рахунку платника ПДВ в оплату таких послуг.

Тут хочемо додати. Перш ніж виконувати пораду податківців, переконайтеся, що:

• рахунок, виписаний постачальником послуг, містить усі обов’язкові реквізити, прописані в п. 2 ст. 9 Закону про бухоблік. Якщо хоча б одного з реквізитів бракує — ПК виявиться під знаком питання (лист ГУ ДФС у Запорізькій обл. від 13.06.17 р. № 618/ІПК/08-01-12-01-10);

постачальник послуг задекларував ПДВ-зобов’язання за цією операцією. Адже частенько постачальники комунальних послуг застосовують касовий метод ПДВ-обліку (п. 187.10 ПКУ, п. 44 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ). Тому може вийти так, що ви скористаєтеся ПК за операцією раніше, ніж постачальник задекларує свої ПДВ-зобов’язання. З цього приводу в податківців можуть виникнути до вас небажані запитання.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
податковий кредит, рахунок за комунальні послуги, платник ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті