Календар тижня

В обраному У обране
Друк
Бухгалтерський тиждень Червень, 2017/№ 24

15 ЧЕРВНЯ (ЧЕТВЕР)

Закінчується строк подання:

 • звіту про використання Книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) (ЗВР-1) і Довідки про використані розрахункові книжки за травень 2017 року;
 • заяви про перехід з III кварталу 2017 року на сплату єдиного податку (ЄП) діючими юрособами та підприємцями. До заяви потрібно додати Розрахунок доходу за попередній календарний рік за встановленою формою. Якщо мова йде про суб’єкта, який бажає перейти до групи 3 ЄП на ставку з ПДВ (3 %), то в цей самий строк потрібно подати заяву на ПДВ-реєстрацію;
 • заяви про добровільну зміну групи платників ЄП (у тому числі про перехід зі ставки ЄП без ПДВ на ставку ЄП з ПДВ і навпаки). Якщо мова йде про перехід на ставку ЄП з ПДВ, то в цей самий строк подається заява на ПДВ-реєстрацію.

20 ЧЕРВНЯ (ВІВТОРОК)

Закінчується строк сплати:

 • авансового внеску з ЄП за червень 2017 року ФОП груп 1 і 2;
 • сум ЄСВ з нарахованого, але не виплаченого доходу за травень 2017 року (крім гірничих підприємств).

Закінчується строк подання:

 • декларації з ПДВ за травень 2017 року платниками-«місячниками»;
 • декларації з плати за землю за травень 2017 року;
 • звіту про суми нарахованої зарплати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (ф. № Д4, додаток 4 до Порядку від 14.04.15 р. № 435) за травень 2017 року;
 • декларації акцизного податку за травень 2017 року;
 • декларації з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України (додаток 4) за травень 2017 року;
 • заяви про застосування спрощеної системи оподаткування за підставою «Внесення змін до свідоцтва платника єдиного податку» платниками ЄП з груп 1 і 2 (підприємці), в яких у травні змінилися: податкова адреса / місце провадження господарської діяльності / види господарської діяльності;
 • заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування особами, які бажають відмовитися від роботи на ЄП з III кварталу 2017 року.

Календарні нотатки

До закінчення ІІ кварталу 2017 року лишилися лічені дні. А тому платникам єдиного податку (ЄП) варто оцінити результати роботи за І півріччя і порівняти отриманий дохід з граничною сумою, яка дозволена для відповідної групи*:

* Це не стосується сільгоспних єдиноподатників групи 4, для яких обсяг доходу не обмежений.

для групи 1 це 300 тис. грн.;

для групи 2 — 1,5 млн грн;

для групи 3 — 5 млн грн.

Адже із суми перевищення доведеться сплатити ЄП за підвищеними ставками. Тож краще заздалегідь перейти до старшої групи чи на загальну систему оподаткування. Зробити це можна з початку наступного кварталу (з 01.07.17 р.).

Для переходу до старшої групи ЄП потрібно подати Заяву до органу ДФСУ не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку нового кварталу (не пізніше 15.06.17 р.). А для відмови від спрощенки − не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового кварталу (не пізніше 20.06.17 р.).

Увага! Якщо на ЄП ви не були платником ПДВ, а обсяг поставок товарів/послуг, що обкладаються ПДВ, за останні 12 календарних місяців перевищує 1 млн грн., то доведеться зареєструватись платником ПДВ. Для цього не пізніше 10-го числа місяця, в якому здійснено перехід на загальну систему, слід подати Заяву (ф. № 1-ПДВ).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити