Відмовитися від податкових різниць «малодохідник» може лише один раз

В обраному У обране
Друк
Бухгалтерський тиждень Березень, 2017/№ 10
Чи має право «малодохідний» платник податку на прибуток (річний дохід не перевищує 20 млн грн.), який у минулому році застосовував коригування фінансового результату до оподаткування на податкові різниці, прийняти рішення про незастосування таких коригувань?

Для платників податку, у яких дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухобліку за останній рік, не перевищує 20 млн грн., об’єкт оподаткування може визначатися без коригування фінрезультату до оподаткування на усі різниці, крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років ( п.п. 134.1.1 ПКУ).

При цьому «малодохідник» має право прийняти рішення про незастосування коригувань фінрезультату не більше одного разу протягом безперервної сукупності років, в кожному з яких виконується цей критерій щодо розміру доходу. Про прийняте рішення він зазначає у податковій звітності з цього податку, що подається за перший рік у такій безперервній сукупності років. У подальші роки такої сукупності років коригування фінрезультату також не застосовуються.

Отже, малодохідний платник податку на прибуток, який застосовував податкові різниці, має право один раз у будь-якому році безперервної сукупності «малодохідних» років прийняти рішення про незастосування податкових різниць. Для цього йому достатньо зазначити про прийняття такого рішення у податковій декларації з податку на прибуток підприємств за такий податковий (звітний) рік.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 102.02

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити