(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 13
 • № 12
 • № 10
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
1/22
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Березень , 2017/№ 11

Використання води без дозволу на спецводокористування

http://tinyurl.com/yynldxf8

Законом, що коментується, внесено змінили до Водного кодексу України від 06.06.95 р. № 213/95-ВР (далі — ВКУ). Ними підкориговано правила отримання дозволів на спецводокористування. Звернемо увагу на найбільш актуальні нововведення.

Коли дозвіл не потрібний. Забір води з водних об’єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти належать до спецводокористування, яке здійснюється виключно на підставі дозволу. Отже, на сьогодні такий дозвіл мають отримувати всі водокористувачі.

Після внесення змін Законом, що коментується, до ВКУ все зміниться. Спецводокористуванням більше не буде вважатися забір та/або використання води в об’ємі до 5 м3 на добу, крім тієї, що використовується для виробництва (входить до складу) напоїв та фасованої питної води (абз. 12 ст. 48 ВКУ).

Отже, первинний водокористувач, який забирає воду з водного об’єкта в обсязі до 5 м3 на добу, більше не повинен отримувати згаданий вище дозвіл, а отже, він звільняється від сплати рентної плати за видобування води та спецкористування нею.

Новий дозвільний орган. Органом, який видаватиме (відмовлятиме у видачі, переоформлюватиме, видаватиме дублікати, анульовуватиме) дозволи на спецводокористування, призначено територіальні органи Державного агентства водних ресурсів (далі — Держводагентство). При цьому проводити дозвільні процедури новий дозвільний орган буде щодо будь-яких водних об’єктів (ст. 49 ВКУ).

Нагадаємо: на сьогодні такі дозволи видають Рада міністрів АР Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.

Порядок отримання дозволу. У ст. 49 ВКУ прямо прописано, які документи має подати первинний водокористувач для отримання дозволу на спецводокористування. Раніше такого переліку у ВКУ не було. Відшукати його можна було тільки у Порядку отримання такого дозволу, затвердженому постановою Кабміну від 13.03.02 р. № 321. До речі, Кабміну доведеться затвердити новий Порядок у тримісячний строк з дня опублікування Закону, що коментується.

Якщо порівнювати старий перелік документів, що необхідно подати для отримання дозволу, із новим, то він доволі сильно розширився. Так, для отримання дозволу, крім заявки з обґрунтуванням потреби у воді, слід буде подати і документи, які характеризують спосіб забору води з водного об’єкта. Цей перелік є вичерпним. Тобто інших документів для отримання дозволу на спецводокористування, крім вказаних у ст. 49 ВКУ, від вас вимагати не повинні.

Анулювання дозволу. Зазнали коректив підстави анулювання дозволу на спецводокористування (ст. 55 ВКУ). Так, за новими правилами самостійно анулювати дозвіл Дежводагентство має право тільки у трьох випадках:

• водокористувач звернувся із заявою про анулювання;

• водний об’єкт визнано таким, що має особливе державне значення, наукову, культурну чи лікувальну цінність;

• водокористувач припинив своє існування, наприклад, відбулися злиття, приєднання, поділ, перетворення, ліквідація тощо.

Крім цих підстав, анулювати дозвіл Держводагентство може через суд. Випадки, у яких цей орган може звертатися з позовом про анулювання до суду, перелічені у ст. 55 ВКУ. Серед таких підстав є систематична, протягом двох і більше податкових (звітних) періодів, несплата збору за спецводокористування. На сьогодні збору з такою назвою не існує. Напевно, мова йде про несплату рентної плати за спецводокористування.

Закон, що коментується, набуде чинності з 04.06.17 р.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
спеціальне водокористування, дозвільні документи додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
 • Добре
 • Нормально
 • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті