(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 10
  • № 9
  • № 8
  • № 7
  • № 6
  • № 5
  • № 4
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/22
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Березень , 2017/№ 11

Використання води без дозволу на спецводокористування

Законом, що коментується, внесено змінили до Водного кодексу України від 06.06.95 р. № 213/95-ВР (далі — ВКУ). Ними підкориговано правила отримання дозволів на спецводокористування. Звернемо увагу на найбільш актуальні нововведення.

Коли дозвіл не потрібний. Забір води з водних об’єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти належать до спецводокористування, яке здійснюється виключно на підставі дозволу. Отже, на сьогодні такий дозвіл мають отримувати всі водокористувачі.

Після внесення змін Законом, що коментується, до ВКУ все зміниться. Спецводокористуванням більше не буде вважатися забір та/або використання води в об’ємі до 5 м3 на добу, крім тієї, що використовується для виробництва (входить до складу) напоїв та фасованої питної води (абз. 12 ст. 48 ВКУ).

Отже, первинний водокористувач, який забирає воду з водного об’єкта в обсязі до 5 м3 на добу, більше не повинен отримувати згаданий вище дозвіл, а отже, він звільняється від сплати рентної плати за видобування води та спецкористування нею.

Новий дозвільний орган. Органом, який видаватиме (відмовлятиме у видачі, переоформлюватиме, видаватиме дублікати, анульовуватиме) дозволи на спецводокористування, призначено територіальні органи Державного агентства водних ресурсів (далі — Держводагентство). При цьому проводити дозвільні процедури новий дозвільний орган буде щодо будь-яких водних об’єктів (ст. 49 ВКУ).

Нагадаємо: на сьогодні такі дозволи видають Рада міністрів АР Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.

Порядок отримання дозволу. У ст. 49 ВКУ прямо прописано, які документи має подати первинний водокористувач для отримання дозволу на спецводокористування. Раніше такого переліку у ВКУ не було. Відшукати його можна було тільки у Порядку отримання такого дозволу, затвердженому постановою Кабміну від 13.03.02 р. № 321. До речі, Кабміну доведеться затвердити новий Порядок у тримісячний строк з дня опублікування Закону, що коментується.

Якщо порівнювати старий перелік документів, що необхідно подати для отримання дозволу, із новим, то він доволі сильно розширився. Так, для отримання дозволу, крім заявки з обґрунтуванням потреби у воді, слід буде подати і документи, які характеризують спосіб забору води з водного об’єкта. Цей перелік є вичерпним. Тобто інших документів для отримання дозволу на спецводокористування, крім вказаних у ст. 49 ВКУ, від вас вимагати не повинні.

Анулювання дозволу. Зазнали коректив підстави анулювання дозволу на спецводокористування (ст. 55 ВКУ). Так, за новими правилами самостійно анулювати дозвіл Дежводагентство має право тільки у трьох випадках:

• водокористувач звернувся із заявою про анулювання;

• водний об’єкт визнано таким, що має особливе державне значення, наукову, культурну чи лікувальну цінність;

• водокористувач припинив своє існування, наприклад, відбулися злиття, приєднання, поділ, перетворення, ліквідація тощо.

Крім цих підстав, анулювати дозвіл Держводагентство може через суд. Випадки, у яких цей орган може звертатися з позовом про анулювання до суду, перелічені у ст. 55 ВКУ. Серед таких підстав є систематична, протягом двох і більше податкових (звітних) періодів, несплата збору за спецводокористування. На сьогодні збору з такою назвою не існує. Напевно, мова йде про несплату рентної плати за спецводокористування.

Закон, що коментується, набуде чинності з 04.06.17 р.

спеціальне водокористування, дозвільні документи додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ми сподіваємося, що ця стаття була для Вас корисною.

Щоб отримати можливість читати журнал «Бухгалтерський тиждень» повністю в будь-який час і з будь-якого носія, просто оформіть передплату на видання!

 

Передплата на «Бухгалтерський тиждень» це:

  • доступ до всіх номерів журналу та фахової літератури в будь-який час
  • читання журналу з будь-яких електронних носіїв
  • можливість обговорювати і ставити запитання експертам редакції абсолютно безкоштовно.

Передплатити «Бухгалтерський тиждень»

Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.