Правила роботи в електронному кабінеті

В обраному У обране
Друк
Бухгалтерський тиждень Березень, 2017/№ 12
Чи є обов’язковим подання звітності через електронний кабінет та який порядок роботи електронного кабінету?

Платник податків має право ( пп. 7.1.13 та 17.1.14 ПКУ):

• самостійно обирати спосіб взаємодії з контролюючим органом в електронній формі через електронний кабінет, якщо інше не встановлено ПКУ;

• реалізовувати через електронний кабінет права та обов’язки, передбачені ПКУ, які можуть бути реалізовані в електронній формі засобами електронного зв’язку.

При цьому платник податків стає користувачем електронного кабінету та набуває права подавати звітність в електронній формі і вести листування засобами електронного зв’язку в електронній формі після проходження в електронному кабінеті електронної ідентифікації онлайн з використанням електронного підпису з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису або тих сервісів ідентифікації, використання яких дозволяється методологом електронного кабінету ( п. 42 прим. 1.5 ст. 42 прим. 1 ПКУ).

Забороняється вимагати від платника податків вчинення додаткових дій, не передбачених п. 42 прим. 1.5 ст. 42 прим. 1 ПКУ, для того, щоб отримати право користування електронним кабінетом.

Єдиною підставою для відмови у проходженні ідентифікації платника податків в електронному кабінеті є недійсність електронного цифрового підпису такого платника податків, у тому числі у зв’язку із закінченням строку дії сертифіката відкритого ключа.

Платник податків, що пройшов ідентифікацію в електронному кабінеті, самостійно визначає спосіб взаємодії з контролюючим органом, а саме в загальному порядку чи в електронній формі, про що робить відповідну позначку в електронному кабінеті з одночасним обов’язковим зазначенням своєї електронної адреси (адрес). У разі зміни електронної адреси платник податків зобов’язаний не пізніше наступного робочого дня внести відповідні зміни до своїх облікових даних в електронному кабінеті.

Починаючи з дня, наступного за днем обрання платником податків електронної форми взаємодії з контролюючим органом через електронний кабінет, крім вихідних та святкових днів, взаємодія між ними, яка може бути реалізована в електронній формі засобами електронного зв’язку, здійснюється через електронний кабінет.

Платник податків має право в будь-який момент відмовитися від електронної форми взаємодії з контролюючим органом шляхом надіслання відповідного повідомлення через електронний кабінет. Починаючи з дня, наступного за днем надіслання такого повідомлення, взаємодія платника податків з контролюючим органом в електронній формі припиняється і здійснюється в загальному порядку, встановленому ПКУ.

Отже, робота в електронному кабінеті здійснюється з використанням електронного цифрового підпису з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису. Подання звітності через електронний кабінет здійснюється за бажанням платника податків та не є обов’язковим. Нормами ПКУ передбачено внесення платником податків змін до своїх облікових даних в електронному кабінеті у разі зміни електронної адреси не пізніше наступного робочого дня після таких змін.

Електронний кабінет працює постійно (24 години на добу, кожний календарний день), крім часу, необхідного для його технічного обслуговування. Проведення технічного обслуговування електронного кабінету у день, на який припадає граничний строк подання податкових декларацій, та з 8:00 до 20:00 у будь-який інший календарний день забороняється. Технічне обслуговування електронного кабінету проводиться у порядку, що визначається методологом електронного кабінету ( п. 42 прим. 1.6 ст. 42 прим. 1 ПКУ).

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 135.03

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити