Монетизація невикористаної субсидії

В обраному У обране
Друк
Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Травень, 2017/№ 19-20
Кабмін запровадив алгоритм монетизації частини зекономлених житлових субсидій. Відповідно до нього передбачається, що споживач, який зекономив на субсидії для індивідуального опалення, може отримати за економію суму, що в еквіваленті не перевищує вартості 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт/год електричної енергії.

Осіб, яким будуть виплачувати такі суми, визначатиме до 1 червня поточного року підприємство — виробник/виконавець послуг з газо-, електропостачання. А про те, що ви маєте право отримати суму такої невикористаної субсидії, вас має проінформувати орган з питань соціального захисту населення.

Після надходження такого повідомлення споживач має подати до 1 вересня поточного року особисту заяву споживача, у якій визначити спосіб отримання такої невикористаної субсидії (на особовий рахунок у банківській установі або у відділенні поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта»).

Увага! Такі кошти не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізособи ( п.п. 165.1.1 ПКУ). Тому отримана субсидія жодним чином не оподатковується і не вказується в Декларації про доходи громадян.

(Постанова Кабміну від 26.04.17 р. № 300, чинна з 01.05.17 р.)

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити