(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 19-20
  • № 18
  • № 17
  • № 16
  • № 15
  • № 14
  • № 13
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
25/28
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Травень , 2017/№ 21

Одиниця виміру в податковій накладній

Чи можна в гр. 4 податкової накладної вказувати іншу одиницю виміру, ніж була вказана в податковій накладній при придбанні товару (наприклад, при придбанні вказана одиниця виміру «кг», а при постачанні — «шт» з відповідним кодом згідно з КСПОВО)?

Згідно з п. 16 Порядку № 1307* у податковій накладній (ПН), зокрема, зазначають:

* Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.15 р. № 1307.

• у гр. 2 — номенклатуру товарів/послуг постачальника (продавця);

• у гр. 4 і 5 — одиницю виміру товарів/послуг.

Графи 4 і 5 ПН заповнюються відповідно до Класифікатора системи позначень одиниць виміру та обліку (КСПОВО), що діє на дату складання ПН.

У загальному випадку, у гр. 4 ПН вноситься умовне позначення одиниці виміру/обліку, указаної в КСПОВО. При складанні зведених ПН згідно з вимогами пп. 198.5 і 199.1 ПКУ у гр. 4 вказується «грн».

Якщо ж товар/послуга, що поставляється, має одиницю обліку, яка відсутня в КСПОВО, то:

• у гр. 4 слід вписати умовне позначення одиниці виміру товару/послуги, яке використовується для обліку і відображається в первинних документах;

• у гр. 5 — код відповідної одиниці виміру/обліку, указаний у КСПОВО.

Якщо в гр. 4 відображається умовне позначення одиниці виміру, яке відсутнє в КСПОВО, то гр. 5 ПН не заповнюється.

Висновок: ураховуючи те, що постачання товару, ціна якого при придбанні була встановлена, наприклад, за вагову одиницю (кілограм, тонну тощо), може здійснюватися за ціною за кількісну одиницю (штуку тощо) такого товару, то одиниця виміру, указана в гр. 4 ПН, складеної на постачання товару, може відрізнятися від одиниці виміру, указаної в ПН, отриманій при придбанні такого товару.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 101.16

податкова накладна, одиниця виміру додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті