Рентна плата за воду зі змішаних джерел: розраховуємо в окремих додатках

В обраному У обране
Друк
Карпова Влада, Кравченко Дар’я, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Травень, 2017/№ 22

Водокористувачі, які отримують воду із змішаних джерел, при звітуванні з рентної плати за спецводокористування за І квартал 2017 року зіткнулися із проблемою: скільки додатків 5 заповнювати? Питання це виникло через неузгодженість позицій місцевих контролерів.

Одні наполягали, що отриману воду із змішаного джерела у звітності слід відображають як отримання води з кожного окремого джерела, що входить до змішаного протоку. Тобто вони наполягали на розрахунку плати у декількох додатках 5: окремий додаток для кожного джерела, з якого взято воду для формування змішаного потоку.

Інші вважали, що рентну плату в цьому випадку слід розраховувати як за воду, отриману з одного джерела, тобто в одному додатку 5. При цьому робити це слід виходячи з розміру середньозваженої ставки плати, обчисленої спираючись на пропорцію формування змішаного джерела.

Ми підтримували перший підхід (окремий додаток для кожного джерела). Аргументи цієї позиції шукайте у «БТ», 2017, № 18, с. 17.

І от головні податківці у листі, що коментується, хоч і після закінчення звітної кампанії за I квартал, висловили свою позицію. Вони наполягають, що коли вода надходить із змішаного джерела, то для розрахунку рентної плати складають стільки розрахунків до декларації (додатків 5), скільки водних об’єктів формують таке змішане джерело. Отже, і головні контролери підтримують наш підхід. Цей висновок відразу породжує запитання: що роботи суб’єктам господарювання, які, прислухавшись до місцевих контролерів, розрахували рентну плату в одному додатку 5?

Сподіваємося, що за таке порушення нікого карати не будуть. Адже суми податку в обох варіантах однакові. Однак обачним читачам ми б рекомендували подати уточнюючі розрахунки з необхідною кількістю додатків 5.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити