Хочете «розширити» номенклатуру в податковій накладній? Випишіть нову!

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я, Біляєва Олена, Децюра Сергій, Белєвцова Людмила
Бухгалтерський тиждень Листопад, 2017/№ 45
Лист ДФСУ від 27.10.17 р. № 2417/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Поява у формі розрахунку коригування (РК) нової гр. 1 «№ з/п рядка податкової накладної, що коригується» викликало немало питань.

Насамперед, у порядку № 1307* немає жодного слова про те, як її заповнювати. Відомо лише одне — туди повинен потрапити номер рядка податкової накладної (ПН), яка підлягає коригуванню. Так, якщо платникові ПДВ треба в ПН виправити дані в ряд. 2, то в гр. 1 РК треба внести «2».

* Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.15 р. № 1307.

Але що робити, якщо в ПН необхідно додати рядок, якого раніше там не було? Наприклад, додати ще одну позицію в номенклатуру товарів.

Для цього випадку можна вважати сталим такий підхід: вибрати номер будь-якого рядка, який уже є в ПН**. З тим, що номер у гр. 1 РК може повторюватися, погоджувалися і податківці в категорії 101.15 ЗІР ДФСУ.

** Детальніше – у консультації «Як додати дані у зведену податкову накладну» // «БТ», 2017, № 5.

Але! У листі, що коментується, контролери вигадали альтернативний варіант. Вони пропонують скласти нову ПН (з новими позиціями товарів/послуг) датою складання первинної ПН (!).

При такому підході постачальник може серйозно постраждати. Наприклад, якщо з моменту складання «первинної» ПН минуло немало часу, продавцеві доведеться заплатити штраф за затримку реєстрації «додаткової» ПН в ЄРПН (п. 1201.1 ПКУ).

На наш погляд, технічні проблеми податківців з нумерацією рядків у РК не повинні впливати на право платника ПДВ внести корективи в ПН без яких-небудь штрафів (п. 192.1 ПКУ і п. 21 Порядку № 1307). Проте «щасливчикові», якому адресована індивідуальна консультація, що коментується, явно не позаздриш.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити