Річний перерахунок ПДВ: розрахунок коригування запізнився в ЄРПН

В обраному У обране
Друк
Бухгалтерський тиждень Листопад, 2017/№ 46
У ПДВ-декларації якого звітного періоду відображається перерахунок сум податкових зобов’язань на підставі розрахунку коригування, складеного за результатами перерахунку, передбаченого п. 199.5 ПКУ, та зареєстрованого в ЄРПН з порушенням граничного строку реєстрації?

Платник ПДВ за підсумками календарного року проводить перерахунок частки використання товарів/послуг та необоротних активів в оподатковуваних операціях виходячи з фактичних обсягів проведених протягом року оподатковуваних і неоподатковуваних операцій («антиЧВ») (п. 199.4 ПКУ).

Така частка використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях, визначена з урахуванням норм пп. 199.2 — 199.4 ПКУ, застосовується для проведення коригування сум податкових зобов’язань (ПЗ), зазначених у п. 199.1 ПКУ. Результати перерахунку сум ПЗ відображаються в ПДВ-декларації за останній податковий період року (п. 199.5 ПКУ).

Відображення результатів перерахунку сум ПЗ у ПДВ-звітності проводиться на підставі розрахунків коригування (РК) до зведених ПН, складених відповідно до п. 199.1 ПКУ. Такі РК складають не пізніше за останній день року, за який здійснюється перерахунок. Вони підлягають обов’язковій реєстрації в ЄРПН.

Увага! Результати перерахунку сум ПЗ, здійсненого відповідно до п. 199.4 ПКУ, відображаються в ПДВ-декларації за останній податковий період року незалежно від факту реєстрації в ЄРПН відповідного РК.

Але не забувайте, згідно з п. 1201.1 ПКУ порушення граничного строку, передбаченого ст. 201 ПКУ для реєстрації ПН та/або РК в ЄРПН, тягне за собою накладення на платника ПДВ, на якого відповідно до вимог ст. 192 і 201 ПКУ покладено обов’язок з такої реєстрації, штрафу у відповідних розмірах.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 101.23

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити