Реєстраційний ліміт при поверненні ПДВ, сплаченого на митниці

В обраному У обране
Друк
Бухгалтерський тиждень Листопад, 2017/№ 46
Чи зменшується реєстраційний ліміт при поверненні коштів, надміру сплачених митним органам під час ввезення товарів на митну територію України?

За загальним правилом у разі повернення ПДВ надміру сплаченого до бюджету такі кошти підлягають поверненню виключно на електронний ПДВ-рахунок платника, а в разі його відсутності на момент звернення чи на момент фактичного повернення коштів — шляхом перерахування на поточний рахунок платника податків в установі банку (п. 43.41 ПКУ).

Враховуючи те, що при ввезені товарів на митну територію України сума ПДВ сплачується не з електронного рахунку, а безпосередньо з розрахункового рахунку, то повернення коштів, надміру сплачених під час ввезення товарів на митну територію України, здійснюється на поточний рахунок платника податків в установі банку.

При цьому відповідно до п. 2001.3 ПКУ складовою формули щодо суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні (∑Накл), є загальна сума податку, сплаченого при ввезенні товарів на митну територію України (∑Митн).

Для обчислення показника (∑Митн) використовуються митні декларації, аркуші коригування та додаткові декларації (п. 2001.3 ПКУ).

Тобто аркуші коригування на зменшення до митних декларацій зменшують показник (∑Митн) та, відповідно, суму, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні (∑Накл).

Отже, якщо сума надміру сплачених митним органам коштів виникла у зв’язку з коригуванням митної вартості товарів, у результаті чого було складено аркуш коригування на зменшення, то незалежно від дати повернення таких коштів з бюджету на поточний рахунок платника податку в установі банку показник (∑Митн) та, відповідно, (∑Накл) зменшується за фактом складання аркуша коригування.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 101.17

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити