(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 45
  • № 43-44
  • № 42
  • № 41
  • № 40
  • № 39
  • № 38
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
27/29
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Листопад , 2017/№ 46

Реєстраційний ліміт при поверненні ПДВ, сплаченого на митниці

Чи зменшується реєстраційний ліміт при поверненні коштів, надміру сплачених митним органам під час ввезення товарів на митну територію України?

За загальним правилом у разі повернення ПДВ надміру сплаченого до бюджету такі кошти підлягають поверненню виключно на електронний ПДВ-рахунок платника, а в разі його відсутності на момент звернення чи на момент фактичного повернення коштів — шляхом перерахування на поточний рахунок платника податків в установі банку (п. 43.41 ПКУ).

Враховуючи те, що при ввезені товарів на митну територію України сума ПДВ сплачується не з електронного рахунку, а безпосередньо з розрахункового рахунку, то повернення коштів, надміру сплачених під час ввезення товарів на митну територію України, здійснюється на поточний рахунок платника податків в установі банку.

При цьому відповідно до п. 2001.3 ПКУ складовою формули щодо суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні (∑Накл), є загальна сума податку, сплаченого при ввезенні товарів на митну територію України (∑Митн).

Для обчислення показника (∑Митн) використовуються митні декларації, аркуші коригування та додаткові декларації (п. 2001.3 ПКУ).

Тобто аркуші коригування на зменшення до митних декларацій зменшують показник (∑Митн) та, відповідно, суму, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні (∑Накл).

Отже, якщо сума надміру сплачених митним органам коштів виникла у зв’язку з коригуванням митної вартості товарів, у результаті чого було складено аркуш коригування на зменшення, то незалежно від дати повернення таких коштів з бюджету на поточний рахунок платника податку в установі банку показник (∑Митн) та, відповідно, (∑Накл) зменшується за фактом складання аркуша коригування.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 101.17

митний орган, повернення коштів, реєстраційний ліміт, ПДВ-рахунок додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті