(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 46
  • № 45
  • № 43-44
  • № 42
  • № 41
  • № 40
  • № 39
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
4/25
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Листопад , 2017/№ 47

Ввозите вугілля в Україну? Доведеться сплатити «ввізний» ПДВ

Лист ДФСУ від 03.11.17 р. № 2500/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

У листі, що коментується, податківці торкнулися питання ПДВ-обкладення операцій із ввезення на митну територію України вугілля і подальшої реалізації його на території України.

Нагадаємо: тимчасово (до 01.01.19 р.) операції з постачання на митній території України вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2703 00 00 00, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД звільнені від обкладення ПДВ* (п. 45 підрозд. 2 розд. XX ПКУ).

* Див. консультацію «Вугільна» ПДВ-пільга: правила застосування» // «БТ», 2016, № 3.

Причому така пільга надається незалежно від:

• країни походження вугілля та/або продуктів його збагачення;

• суб’єкта, який здійснює його постачання (того, хто безпосередньо видобуває вугілля, або посередника).

Крім того, платники ПДВ, пов’язані з постачаннями пільгових товарів, добре знають загальне правило: на операції із ввезення на митну територію України пільгових товарів також поширюється ПДВ-пільга (п. 197.4 ПКУ).

Чи діятиме таке послаблення і для «вугільних» операцій?

У листі, що коментується, контролери говорять — не діятиме. Адже звільнення від ПДВ-обкладення для «вугільних» операцій передбачено п. 45 підрозд. 2 розд. XX ПКУ. Тоді як дія п. 197.4 ПКУ поширюється тільки на операції, перераховані в п. 197.1 ПКУ.

А коли так, то «вугільні» імпортери мають бути готові сплатити «ввізний» ПДВ на митниці (п.п. «в» п. 193.1 ПКУ). При цьому після завершення процедури митного оформлення вони можуть сформувати податковий кредит (ПК) за операцією (п. 201.12 ПКУ).

На жаль, такий ПК доведеться компенсувати нарахуванням ПДВ-зобов’язань згідно з п. 198.5 ПКУ. Причина — цей товар призначений для використання в пільговій діяльності.

Але! Якщо «ввізний» ПДВ був сплачений і включений у ПК до періоду застосування «вугільної» пільги, то при переході на цю пільгу «ввізний» ПК компенсувати не доведеться.

ввезення вугілля, оподаткування ПДВ, ПДВ-пільга, податковий кредит, ПДВ-зобов’язання додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті