(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 47
  • № 46
  • № 45
  • № 43-44
  • № 42
  • № 41
  • № 40
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
7/27
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Листопад , 2017/№ 48

Наші люди у відрядженні на таксі їздять! Причому без додблага

Лист ДФСУ від 09.11.17 р. № 2565/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

Податківці видали підприємству «погану» індивідуальну консультацію про витрати відрядженого працівника на проїзд у таксі. Традиційно контролери спиралися на п. 6 розд. II Інструкції № 59*, в якому сказано, що працівникові, який відряджається, відшкодовуються витрати на проїзд міським транспортом загального користування в межах України, окрім таксі. А закордонні витрати на таксі можуть бути відшкодовані тільки з дозволу керівника підприємства (п. 9 розд. III Інструкції № 59).

* Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Мінфіну від 13.03.98 р. № 59.

Нагадаємо. Виходячи з цих норм, фіскали довгий час наполягали: оскільки витрати на проїзд у таксі не підлягають обов’язковому відшкодуванню, але за рішенням керівника підприємства відшкодовуються працівникові, сума таких витрат вважається додатковим благом (п.п. 164.2.17 ПКУ) і включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу працівника. Подібні роз’яснення містилися, зокрема, у листі ДФСУ від 24.06.16 р. № 14007/6/99-99-13-02-03-15, листі ГУ ДФС у м. Києві від 17.03.17 р. № 5586/10/26-15-13-01-12, а також у консультації з категорії 103.17 ЗІР ДФСУ (зараз переведена до статусу недіючих).

Хоча, справедливості заради треба сказати, що в листі від 28.03.17 р. № 6366/6/99-99-13-02-03-15 ДФСУ більш лояльна і дозволяє не включати до доходу працівника суму відшкодованих йому роботодавцем витрат на проїзд у таксі під час закордонвідрядження за умови дотримання вимог п. 170.9 ПКУ (тобто за наявності підтверджувальних документів і зв’язку відрядження з госпдіяльністю підприємства).

Дійсно, Інструкція № 59 для госпрозрахунківців не обов’язкова і спиратися виключно на неї для обмеження витрат підприємства зовсім не правильно. До того ж «відрядний» п.п. «а» п.п. 170.9.1 ПКУ і ст. 121 КЗпП ніяких обмежень стосовно проїзду в таксі не встановлюють.

Тому платник податків оскаржив отриману консультацію в суді. І суд підтримав його (ухвала Харківського апеляційного адмінсуду від 11.10.17 р. по справі № 820/1750/17).

Суд визнав: сума відшкодованих роботодавцем витрат на проїзд у таксі в закордонвідрядженні не є доходом працівника за наявності підтверджуючих документів, які повинні містити обов’язкові реквізити, перераховані в ч. 2 ст. 9 Закону про бухоблік і п. 2.4 Положення № 88**.

** Положення про документальне забезпечення записів у бухобліку, затверджене наказом Мінфіну від 24.05.95 р. № 88.

Що це за документи?

У цій справі суд визнав достатнім доказом понесених витрат наявність маршрут-квітанції та рахунку-фактури (інвойса) з усіма обов’язковими реквізитами, що дозволяють ідентифікувати надані/отримані послуги таксі, а також виписки з карткового рахунку працівника про оплату послуг таксі.

Нагадаємо: «завдяки» Закону України від 03.11.16 р. № 1724-VIII, що спростив вимоги до первинки, рахунок-фактуру (інвойс) можна вважати первинним документом за умови, що інвойс***:

*** Див. лист Мінфіну від 16.02.17 р. № 31-11410-06-5/4339 // «БТ», 2017, № 10.

• оплачений контрагентом;

• дозволяє ідентифікувати госпоперацію та її учасників;

• містить всі обов’язкові реквізити первинного документа.

Крім того, суд врахував, що Положення про відрядження, складене на підприємстві, дозволяє відшкодовувати працівникам витрати на проїзд у таксі в разі, коли необхідність користування таким транспортом є об’єктивно виправданою.

Лист, що коментується, — це підкоригована індивідуальна консультація ДФСУ. Фіскали визнали: не включається до доходу працівника сума відшкодованих роботодавцем витрат, понесених під час закордонвідрядження (користування послугами таксі або орендованим транспортом), за умови надання необхідних первинних підтверджувальних документів.

відрядження, таксі, витрати на проїзд, відшкодування витрат додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті