(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 41
  • № 40
  • № 39
  • № 38
  • № 37
  • № 36
  • № 34-35
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
3/33
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Жовтень , 2017/№ 42

«Дивідендні» податкові різниці не поширюються на дивіденди від нерезидента

Лист ДФСУ від 03.10.17 р. № 2116/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

За загальним правилом платник податку на прибуток (ПНП), який застосовує податкові різниці, при отриманні дивіденди від інших платників ПНП та платників єдиного податку (крім інститутів спільного інвестування та платників, прибуток яких звільняється від оподаткування) має скоригувати свій фінрезультат до оподаткування (п.п. 140.4.1 ПКУ). Він зменшує фінрезультат на суму отриманих дивідендів. Тобто отримані дивіденди не підпадають під оподаткування в отримувача.

Враховуючи це, платник ПНП, який отримує дивіденди від нерезидента, поцікавився в податківців: чи має право і він відкоригувати свій фінрезультат на розмір отриманих дивідендів?

Податківці в листі, що коментується, зайняли фіскальну позицію. Вони стверджують, що юрособа, яка отримує дивіденди від нерезидента, не має право коригувати свій фінрезультат на «дивідендну» податкову різницю.

Пояснюють вони це тим, що така податкова різниця запроваджена з метою усунення подвійного оподаткування операцій з виплати дивідендів.

Річ у тому, що прибуток, який виплачується у вигляді дивідендів, оподатковує емітент корпоративних прав. Для цього передбачений «дивідендний» авансовий внесок (п.п. 57.11ПКУ).

Якщо ж платник ПНП отримує дивіденди від нерезидента (а він не сплачує ПНП), то, на думку податківців, таку виплату слід обкласти ПНП. Тому отримувач дивідендів не повинен застосовувати «дивідендну» податкову різницю.

По суті, висновки податківців справедливі.

Однак можуть бути випадки, коли нерезидент є платником ПНП — якщо отримує доходи на території України (п. 133.2 ПКУ). У такому випадку формально дивіденди отримані від платника ПНП. Тому жодних перешкод для застосування «дивідендної» податкової різниці немає.

платник податку на прибуток, дивіденди, податкові різниці, коригування фінрезультату, отримання від нерезидента додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті