Бухгалтерський тиждень, жовтень, 2017/№ 42

 • «Пенсійний» закон у дії: нові строки виходу на пенсію та інші нюанси Закон України від 03.10.17 р. № 2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій»
 • Лібералізація критеріїв блокування податкових накладних для аграріїв Наказ Мінфіну від 18.09.17 р. № 776 «Про затвердження Змін до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних»
 • «Дивідендні» податкові різниці не поширюються на дивіденди від нерезидента Лист ДФСУ від 03.10.17 р. № 2116/6/99-99-15-02-02-15/ІПК
 • Аудіокниги ≠ книги: ПДВ-пільги не буде Лист ГУ ДФС у м. Києві від 13.09.17 р. № 1931/ІПК/26-15-12-01-18
 • Як відкоригувати податкову накладну «на перевищення» Лист ДФСУ від 10.08.17 р. № 1568/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
 • Неприбутківець — платник ПДВ: і таке буває Лист ДФСУ від 11.09.17 р. № 1894/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
 • Продаж нижче собівартості: ПДФО, ВЗ, ЄСВ Лист ДФСУ від 02.08.17 р. № 1454/6/99-99-13-02-03-15/ІПК
 • Індекс інфляції за вересень — 102,0 % За даними Держстату, індекс споживчих цін на товари і послуги (він же індекс інфляції) у вересні 2017 року становить 102,0 %.
 • Особливий порядок місцевого самоврядування на окупованих територіях ВРУ прийняла Закон, який має створити умови для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей та відновлення суверенітету та територіальної цілісності України, а також для розгортання в окремих районах Донецької та Луганської областей України миротворчої операції ООН.
 • Єдиноподатники за ІІІ квартал звітують за новою формою Податківці нагадали платникам єдиного податку, яку форму звітності слід подавати за ІІІ квартал 2017 року.
 • Уникнення подвійного оподаткування з Великобританією Уряд України і Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії підписали Протокол про внесення змін до Угоди про уникнення подвійного оподаткування.
 • Нові будівельні вироби Уряд оптимізував процедуру підтвердження придатності нових будівельних виробів для застосування у будівництві.
 • Продаж арештованого майна Кабмін затвердив Порядок реалізації арештованих активів на електронних торгах. А саме на таких торгах будуть продавати активи — майно, майнові та інші права, на які накладено арешт у кримінальному провадженні або в позовному провадженні у справах про визнання необґрунтованими активів та їх витребування, тощо.
 • Календар тижня
 • А зима-то вже близько: утеплюємо приміщення, запасаємося обігрівачами Для комунальників кожен опалювальний сезон починається «несподівано». А ось досвідчені господарники знають, що до такої події треба підготуватися заздалегідь. Приміром, замінити вікна, встановити індивідуальну систему опалювання або придбати пару-трійку обігрівачів. А все для того, щоб забезпечити комфортні умови праці для працівників. У сьогоднішній статті ми розповімо, як бухгалтеру відобразити в обліку витрати на такі заходи.
 • Загадковий override, або Хто вкрав ліміт реєстрації в СЕА ПДВ? Багато платників, отримавши в останніх числах вересня Витяг із СЕА (J/F 1401206), не повірили своїм очам. Значення за ряд. 2 Витягу (сума, на яку можна зареєструвати податкові накладні) або істотно зменшилося, або взагалі пішло в мінус. Зате в гр. 6 з’явився незрозумілий показник оverride із зазначенням періоду його виникнення. Сьогодні розберемося, звідки він узявся і що з ним тепер робити.
 • Заставні операції: правові та податково-бухгалтерські аспекти Добре, коли взаємовідносини між бізнес-партнерами ґрунтуються на повній довірі і дотриманні домовленостей. Але, на жаль, контрагенти з розвиненим почуттям обов’язку зустрічаються не завжди. Тому, щоб не піддавати ризику здійснювану угоду, багато підприємств підстраховуються і укладають з покупцями договір застави. У разі невиконання другою стороною свого зобов’язання цей договір дозволяє задовольнити вимоги кредитора за рахунок предмета застави. Про правові та податково-бухгалтерські особливості заставних операцій і піде мова в цій статті.
 • Орендний «ремонтний» об’єкт вибуває: що в обліку? Нещодавно наш читач зіткнувся з проблемною ситуацією: орендар провів ремонт в орендованому приміщенні. Створив «ремонтний» об’єкт ОЗ і нараховує на нього амортизацію. Через рік він викупив орендоване приміщення. У зв’язку з цим виникло запитання: що робити з «ремонтним» об’єктом? Можна (чи може треба обов’язково) об’єднати його з будівлею? Якщо об’єднувати, то як провести це в обліку? Оскільки це цікава ситуація, пропонуємо розібратися з нею разом.
 • «Нема стабільності у світі…»: то прибуток, то збиток, а що в бухобліку? На сьогодні правила сплати податку на прибуток тісно пов’язані із бухгалтерським обліком, а точніше, із розміром отриманого фінансового результату. У платників податку на прибуток, які подають квартальну декларацію з податку на прибуток, часто виникає ситуація, коли протягом року фінансовий результат «скаче»: спочатку року був прибуток, а потім отримали збиток. Про те, як відобразити в бухобліку податок на прибуток у такому випадку, ми сьогодні вам розповімо.
 • Річна інвентаризація: організаційні моменти Щоб річна фінзвітність була достовірною, вона повинна базуватися на реальних даних. Для цього звіряють бухгалтерські дані про активи і зобов’язання, що значаться «на папері», з реальними речами, до яких можна «доторкнутися», тобто проводять інвентаризацію. Щоб полегшити інвентаризаційний клопіт, сьогодні ми нагадаємо, як правильно організувати й провести цей захід.
 • Індексуємо зарплату за жовтень 2017 року Індекс інфляції за серпень 2017 року, який впливає на жовтневу індексацію, склав 99,9 %. На який коефіцієнт індексувати зарплату за жовтень 2017 року, розповімо нижче.
 • Компенсація за затримку виплати зарплати у жовтні 2017 року Індекс споживчих цін за вересень 2017 року склав 102,0 %. Як він вплинув на коефіцієнти компенсації при виплаті зарплатних боргів у жовтні 2017 року, розповімо в нашій консультації.
 • Календар робочого часу на 2018 рік Календар робочого часу (виробничий календар) — перший друг і помічник як кадровика, так і бухгалтера! У ньому міститься інформація про кількість календарних, робочих, вихідних і святкових днів, а також про норму робочого часу в поточному календарному році. Як його скласти на 2018 рік ви дізнаєтесь із нашої статті.
 • Забута декларація підприємця-єдиноподатника Єдиноподатник групи 3 забув подати декларацію за 2016 рік. Помилка виявилася зараз. Як її виправити? Якщо подати декларацію відразу, чи не оштрафують за несплату єдиного податку на 20 %? Може, краще спочатку подати «нульову» декларацію, а потім — уточненку до неї, сплативши самоштраф у розмірі 3 %? Зараз і з’ясуємо.
 • «Малоцінка» і послуги в обліку підприємця-загальносистемника Підприємець на загальній системі придбав сканер вартістю 3000 грн. Чи можна включити у витрати вартість сканера? Чи потрібно його амортизувати? Чи можна включити у витрати консультаційні послуги з оподаткування і послуги з налаштування програми для ведення обліку в госпдіяльності? Розкладемо по поличках!
 • Звітність єдиноподатників групи 3: уперше за новою формою Роз’яснення фіскалів про подання декларації єдиного податку платниками групи 3 за оновленою формою* цього разу, як це не дивно, відповідають вимогам п. 46.6 ПКУ. Тому за три квартали звітуйте** вже точно за зміненою формою. І уточнюйтеся (у разі потреби) так само!
 • Оскаржити декілька рішень про блокування можна в одній скарзі Чи може платник податків оскаржити в одній скарзі декілька рішень комісії ДФСУ про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних?
 • Отримали передоплату від нерезидента: на яку дату нараховувати ПДВ-зобов’язання На яку дату виникають ПДВ-зобов’язання при отриманні передоплати в інвалюті за надані нерезиденту послуги на митній території України?
 • Декларація про валютні цінності в електронній формі Чи може суб’єкт господарювання подати до контролюючого органу в електронному вигляді Декларацію про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами?
 • Фізособа і підприємець в «одному флаконі»: визначаємо межу готівкових розрахунків Яка гранична сума готівкових розрахунків між суб’єктом господарювання і фізособою, яка одночасно зареєстрована як підприємець (ФОП), якщо розрахунки не пов’язані з підприємницькою діяльністю такої особи?
 • Як ФОП оформити аванс на відрядження Яким чином ФОП здійснює видачу готівки на відрядження та/або під звіт працівнику?
 • Амортизація у Книзі загальносистемника Яким чином ФОП на загальній системі оподаткування відображає в Книзі обліку доходів та витрат амортизаційні відрахування (щомісячно чи за підсумками року)?
 • Продаж майнового сертифіката Яким чином оподатковується дохід, отриманий фізособою-спадкоємцем від продажу майнового паю юрособи (ТОВ), створеній унаслідок реорганізації колективного сільгосппідприємства?
Перейти до номеру
 • № 43-44
 • № 41
 • № 40
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить