Отримали передоплату від нерезидента: на яку дату нараховувати ПДВ-зобов’язання

В обраному У обране
Друк
Бухгалтерський тиждень Жовтень, 2017/№ 42
На яку дату виникають ПДВ-зобов’язання при отриманні передоплати в інвалюті за надані нерезиденту послуги на митній території України?

Датою виникнення податкових зобов’язань (ПЗ) з постачання товарів/послуг вважається дата «першої» події (п. 187.1 ПКУ):

а) або дата зарахування коштів від покупця на поточний рахунок продавця;

б) або дата відвантаження товарів, а для послуг — дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг.

Проте кошти, перераховані з-за кордону нерезидентами за зовнішньоекономічними контрактами, зараховуються на поточні інвалютні рахунки юросіб-резидентів через розподільчі рахунки (п. 5.3 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління НБУ від 12.11.03 р. № 492).

А все тому, що абзацом першим п. 1 постанови Правління НБУ від 30.05.17 р. № 45 встановлена вимога обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України (МВРУ) надходжень в інвалюті з-за кордону на користь юросіб, що не є уповноваженими банками.

Розмір обов’язкового продажу складає 50 % від таких надходжень і проводиться (без доручення клієнта) на наступний робочий день після дня зарахування надходжень на розподільчий рахунок банку (п. 5 постанови № 45).

Відповідно датою надходження виручки в інвалюті буде дата надходження коштів на поточний рахунок резидента.

А датою виникнення ПЗ при отриманні передоплати в інвалюті буде дата надходження коштів на поточний рахунок:

• у нацвалюті, що надійшла від обов’язкового продажу на МВРУ;

• і в інвалюті, перерахованій у гривню за офіційним курсом НБУ на дату надходження коштів на такий рахунок.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 101.06

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити