Фізособа і підприємець в «одному флаконі»: визначаємо межу готівкових розрахунків

В обраному У обране
Друк
Бухгалтерський тиждень Жовтень, 2017/№ 42
Яка гранична сума готівкових розрахунків між суб’єктом господарювання і фізособою, яка одночасно зареєстрована як підприємець (ФОП), якщо розрахунки не пов’язані з підприємницькою діяльністю такої особи?

Підприємства і ФОП мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою та/або з фізособами протягом 1 дня за одним або декількома платіжними документами в межах граничних сум розрахунків готівкою, встановлених відповідною постановою Правління НБУ (п. 2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637).

Платежі понад встановлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які отримали ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунку, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів у банк для подальшого їх перерахування на поточні рахунки.

При цьому кількість підприємств (підприємців) і фізосіб, з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.

«Готівкове» обмеження стосується також розрахунків при оплаті за товари, придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівкових коштів, отриманих за допомогою електронного платіжного засобу.

При цьому гранична сума готівкових розрахунків:

• підприємств (ФОП) між собою протягом 1 дня встановлена на рівні 10 тис. грн.;

• між фізособою і підприємством (ФОП) протягом 1 дня — у розмірі 50 тис. грн.

Таким чином, якщо готівкові розрахунки підприємства з фізособою, яка одночасно зареєстрована як ФОП, не пов’язані з підприємницькою діяльністю такої фізособи, то на такі розрахунки поширюється обмеження граничної суми готівкових розрахунків у розмірі 50 тис. грн.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 109.13

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити