Продаж майнового сертифіката

В обраному У обране
Друк
Бухгалтерський тиждень Жовтень, 2017/№ 42
Яким чином оподатковується дохід, отриманий фізособою-спадкоємцем від продажу майнового паю юрособи (ТОВ), створеній унаслідок реорганізації колективного сільгосппідприємства?

Корпоративні права — це права особи, частка якої визначається у статутному фонді (майні) організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами (п.п. 14.1.90 ПКУ).

Отже, зміст прав особи, який засвідчує майновий сертифікат, є тотожним змісту корпоративних прав.

Тобто операції з майновими правами є не що інше, як операції з інвестактивами. Порядок оподаткування прибутку, отриманого від таких операцій, регулюється п. 170.2 ПКУ. У ньому передбачено, що до складу загального річного оподатковуваного доходу платника включається позитивне значення загального фінрезультату операцій з інвестактивами за наслідками такого звітного року (п.п. 170.2.6 ПКУ).

Облік загального фінрезультату операцій з інвестактивами ведеться платником самостійно. Платник зобов’язаний подати річну декларацію, у якій має відобразити загальний фінрезультат (інвестприбуток або збиток), отриманий протягом такого року (п.п. 170.2.1 ПКУ).

Враховуючи зазначене, фізособа, яка протягом звітного року продає інвестактив юрособі (ТОВ) та отримує інвестприбуток, повинна подати річну декларацію про майновий стан та сплатити податок на доходи фізосіб.

При цьому юрособа виступає як податковий агент у частині відображення доходу у ф. № 1ДФ.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 103.02

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити