(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 39
 • № 38
 • № 37
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
2/29
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Вересень , 2017/№ 36

Електронний кабінет платника податків: Мінфін затвердив порядок роботи

http://tinyurl.com/y43rbej3

Як не дивно, а сервіс під назвою «Електронний кабінет платника» (далі — ЕКП) податків з’явився на сайті ДФСУ ще у 2016 році. Проте весь цей час він перебував у тестовому режимі (його постійно допрацьовували).

Граничний строк таких доопрацювань визначив Закон України від 28.12.14 р. № 71-VIII — це 01.01.18 р. І додатково прописав основні моменти, що стосуються роботи цієї системи, у п. п. 14.1.562 і ст. 421 ПКУ. Сам порядок функціонування Електронного кабінету затвердив Мінфін наказом, що коментується.

Що ж у ньому є цікавого:

1. Електронний сервіс «ЕКП» трансформується в інформаційно-телекомунікаційну систему під назвою «Електронний кабінет».

Тобто його функції будуть розширені. Але, як і раніше, він складатиметься з двох частин (загальної і приватної). Нагадаємо: для входу до приватної частини необхідно використати ЕЦП, надану будь-яким акредитованим центром сертифікації ключів.

2. Електронний кабінет працюватиме постійно (24 години на добу, кожен календарний день), окрім часу, необхідного для його технічного обслуговування.

3. Електронний кабінет забезпечуватиме захист даних від несанкціонованого доступу. Для цього застосовуватиметься комплексна система захисту інформації з підтвердженою відповідністю, яка є сукупністю організаційних та інженерно-технічних заходів, спрямованих на попередження витоку, перехоплення, втрати, знищення, модифікації і блокування інформації.

4. У разі виявлення проблем у роботі Електронного кабінету користувач може направити до ДФСУ повідомлення про помилку, що виникла під час роботи в Електронному кабінеті.

Форму такого повідомлення ви знайдете в додатку 1 до документа, що коментується. У ньому слід позначити документ, у якому виявлена помилка, дані платника податків, що відправляє повідомлення, тип (технічна або методологічна) й опис помилки, файл зі скріншотом екрана з помилкою.

Протягом 72 годин після надходження повідомлення вам повинна прийти відповідь (від методолога або технолога) знову ж таки у вигляді повідомлення (додаток 2), у якому буде підтверджено або спростовано наявність відповідної помилки.

5. Електронний кабінет надасть можливість листуватися з податківцями в електронній формі.

Але пам’ятайте — від електронної форми спілкування з податківцями можна відмовитися в будь-який момент і повернутися до паперової. Для цього достатньо заповнити і відправити відповідне повідомлення про відмову (додаток 3).

6. Для контролю за роботою й адмініструванням Електронного кабінету контролери отримають право переглядати журнал усіх подій, що відбуваються в Електронному кабінеті, включаючи, зокрема, фіксацію дати і часу відправлення, отримання документів через Електронний кабінет і будь-якої зміни даних, доступних в Електронному кабінеті, за допомогою електронної позначки часу.

Наказ набуває чинності з дня його офіційної публікації (на момент підготовки цього матеріалу не опублікований).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
електронний кабінет платника податків, порядок функціонування додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
 • Добре
 • Нормально
 • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті