(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 34-35
  • № 33
  • № 32
  • № 31
  • № 30
  • № 29
  • № 27-28
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/29
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Вересень , 2017/№ 36

Туалетний папір, мило й інші госптовари: чи нараховувати «компенсуючі» ПДВ-зобов’язання

Лист ДФСУ від 11.07.17 р. № 1115/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

У листі, що коментується, податківці розповіли про ПДВ-обкладення покупок, призначених для поточних потреб загального користування. Наприклад, туалетного паперу, мила, миючих засобів, щіток тощо.

Висновки контролерів, м’яко сказати, не зовсім коректні.

Ні, що стосується податкового кредиту (ПК) вони все сказали правильно. Право на ПК буде за наявності підтвердних документів (податкових накладних, зареєстрованих у ЄРПН, інших документів, передбачених п. 201.11 ПКУ). Такі вимоги чітко прописані в п. 198.3 і п. 198.6 ПКУ.

Але стосовно нарахування «компенсуючих» податкових зобов’язань (ПЗ) на такі покупки, податківці явно перестаралися. Вони заявили: якщо вартість госптоварів включається до складу витрат і, відповідно, до вартості товарів/послуг, операції з постачання яких є об’єктом ПДВ-обкладення і пов’язані з отриманням доходів, такі товари/послуги вважаються використаними в госпдіяльності, і додаткового нарахування ПЗ згідно з п. 198.5 ПКУ не потребують.

Із цього можна дійти невтішного висновку: якщо госптовари не потрапили до собівартості товарів (наприклад, списані на адміністративні витрати), що продавалися з ПДВ, то потрібно нараховувати компенсуючі ПЗ.

Із цим ми не можемо погодитися.

Якщо госптовари списані на загальногосподарські, адміністративні або збутові витрати, то це ще не означає, що вони використані в неоподатковуваних ПДВ операціях. Саме таке використання в неоподатковуваних операціях тягне за собою нарахування «компенсуючих» ПЗ за п. 198.5 ПКУ.

Якщо ж підприємство продає тільки оподатковувані ПДВ товари, то всі його господарські витрати (незалежно від того, на який рахунок вони списані в бухобліку) пов’язані з оподатковуваними ПДВ операціями і нараховувати «компенсуючі» ПЗ за ними не потрібно.

поточні потреби загального користування, придбання товарів, компенсуючі податкові зобов’язання, ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті