Теми статей
Обрати теми

Не роздрукували Z-звіт РРО — яка «ціна» порушення?

Яка передбачена відповідальність за нероздрукування (незберігання) фіскального звітного чеку?

Консультацію на цю тему в підкатегорії 109.20 ЗІР ДФСУ податківці час від часу освіжають. У чинній на сьогодні консультації вже не згадується про те, що нероздрукування фіскальних звітних чеків приведе до порушення обліку готівкових коштів. Тобто контролери не будуть намагатись визнати виручку не оприбуткованою готівкою. Однак залишились інші «неприємності».

Законом про РРО встановлено, зокрема, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки, для подальшого її переказу зобов’язані:

• щоденно друкувати на РРО (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій (п. 9 ст. 3 Закону про РРО);

• друкувати або створювати в електронній формі на РРО (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років (п. 10 ст. 3 Закону про РРО).

Прямої фінансової відповідальності за порушення порядку друкування/зберігання Z-звітів у Законі про РРО зараз немає. Однак там передбачено, що за порушення вимог цього Закону посадові особи та працівники торгівлі, громадського харчування та сфери послуг притягуються контролюючими органами до адміністративної відповідальності (ст. 26 Закону про РРО).

Крім того, платники зобов’язані забезпечити зберігання документів, визначених п. 44.1 ПКУ, а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом не менш ніж 1095 днів (2555 днів — для документів трансфертного ціноутворення) із дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а в разі її неподання — із передбаченого ПКУ граничного строку подання такої звітності (п. 44.3 ПКУ).

До суб’єктів-порушників можуть бути застосовані штрафи відповідно до п. 121.1 ПКУ. Зокрема, незберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених ст. 44 ПКУ строків їх зберігання* тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 510 грн.

* Детальніше — у статті «Строки зберігання документів» // «БТ», 2016, № 20. До речі, документи (звіти, розрахунки, перерахунки, розрахункові книжки) про застосування РРО потрібно зберігати не менше 5 років.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, — штраф 1020 грн.

Відповідно до ст. 1551 КпАП за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування й послуг посадові особи притягуються до адміністративної відповідальності в розмірі від 85 до 170 грн.

Дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адмінстягненню за такі ж порушення, — штраф від 170 до 340 грн.

Зауважимо! Контролери говорять про адмінвідповідальність лише щодо посадових осіб без згадки про працівників, хоча у ст. 26 Закону про РРО йдеться і про їх відповідальність.

Пояснимо в чому суть. У запитанні мова йде про відповідальності у двох ракурсах:

1) за незберігання фіскального звітного чеку (у КОРО);

2) за його нероздрукування.

Якщо перше порушення можна віднести до зони відповідальності посадових осіб (не організовано зберігання Z-звітів), то друге порушення — це вже пряме порушення саме працівника.

Згідно з тією ж ст. 1551 КпАП: порушення осіб, які здійснюють розрахункові операції, тягне за собою накладення штрафу від 34 до 85 грн., а повторне протягом року — штраф від 85 до 170 грн.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 109.20

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі