(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 8
  • № 7
  • № 6
  • № 5
  • № 4
  • № 3
  • № 1-2
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/27
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Лютий , 2018/№ 9

Відшкодування вартості комунальних послуг при оренді: ПДВ-нюанси

Лист ДФСУ від 30.01.18 р. № 342/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Після перипетій 2016 року, коли податківці все ніяк не могли дійти єдиної думки, чи обкладати ПДВ вартість комунальних платежів, що відшкодовуються орендарем, контролери таки виробили єдину позицію.

У листі, що коментується, фіскали заявляють: відшкодована орендодавцеві вартість комунальних послуг обкладається ПДВ у загальному порядку. До таких висновків фіскалів підштовхнув аналіз:

а) п. 188.1 ПКУ, який наказує включати у базу ПДВ-обкладення будь-які суми коштів, які передаються платникові податків безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв’язку з компенсацією вартості товарів/послуг.

При цьому у базу обкладення ПДВ не включається тільки компенсація комунальних послуг і електроенергії орендодавцеві — бюджетній організації (п. 188.1 ПКУ);

б) бухоблікових правил, прописаних у П(С)БО 15 «Доходи» та П(С)БО 16 «Витрати». Адже згідно з ними відшкодована орендодавцеві вартість комунальних послуг включається в собівартість орендної послуги. Тобто виключати їх з бази оподаткування орендної послуги підстав немає.

Що стосується нарахування «компенсуючих» ПДВ-зобов’язань, то податківці вважають: якщо орендар сформував орендну плату на базі витрат, пов’язаних з утриманням майна (комунальних послуг) і сплатою податків, пов’язаних з таким майном (земельний податок, податок на нерухомість і т. д.), то витрати визнаються використаними в оподатковуваних операціях у межах госпдіяльності (п.п. 14.1.36 ПКУ). Відповідно про нарахування ПДВ-зобов’язань згідно з п. 198.5 ПКУ мови бути не може.

Виходить, орендареві достатньо скласти одну податкову накладну за правилом «першої події».

Увага! Надання орендних послуг (незалежно від умов розрахунків) не є ритмічним (безперервним) постачанням, якщо періодичність оформлення акта наданих послуг — місяць і ще більший період.

Сподобалась стаття?

Виберіть свій варіант підписки, щоб отримати доступ до всіх номерів журналу «Бухгалтерський тиждень».

journal_img
Друкована версія + електронна версія 350.00 грн. на місяць Передплатити Залишити заявку
journal_img
Електронна версія 280.00 грн. на місяць Передплатити Залишити заявку
комунальні послуги, відшкодування вартості, оренда, оподаткування ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті