(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/27
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Лютий , 2018/№ 9

Відшкодування вартості комунальних послуг при оренді: ПДВ-нюанси

http://tinyurl.com/y3zle979
Лист ДФСУ від 30.01.18 р. № 342/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Після перипетій 2016 року, коли податківці все ніяк не могли дійти єдиної думки, чи обкладати ПДВ вартість комунальних платежів, що відшкодовуються орендарем, контролери таки виробили єдину позицію.

У листі, що коментується, фіскали заявляють: відшкодована орендодавцеві вартість комунальних послуг обкладається ПДВ у загальному порядку. До таких висновків фіскалів підштовхнув аналіз:

а) п. 188.1 ПКУ, який наказує включати у базу ПДВ-обкладення будь-які суми коштів, які передаються платникові податків безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв’язку з компенсацією вартості товарів/послуг.

При цьому у базу обкладення ПДВ не включається тільки компенсація комунальних послуг і електроенергії орендодавцеві — бюджетній організації (п. 188.1 ПКУ);

б) бухоблікових правил, прописаних у П(С)БО 15 «Доходи» та П(С)БО 16 «Витрати». Адже згідно з ними відшкодована орендодавцеві вартість комунальних послуг включається в собівартість орендної послуги. Тобто виключати їх з бази оподаткування орендної послуги підстав немає.

Що стосується нарахування «компенсуючих» ПДВ-зобов’язань, то податківці вважають: якщо орендар сформував орендну плату на базі витрат, пов’язаних з утриманням майна (комунальних послуг) і сплатою податків, пов’язаних з таким майном (земельний податок, податок на нерухомість і т. д.), то витрати визнаються використаними в оподатковуваних операціях у межах госпдіяльності (п.п. 14.1.36 ПКУ). Відповідно про нарахування ПДВ-зобов’язань згідно з п. 198.5 ПКУ мови бути не може.

Виходить, орендареві достатньо скласти одну податкову накладну за правилом «першої події».

Увага! Надання орендних послуг (незалежно від умов розрахунків) не є ритмічним (безперервним) постачанням, якщо періодичність оформлення акта наданих послуг — місяць і ще більший період.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
комунальні послуги, відшкодування вартості, оренда, оподаткування ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті