Комісійна торгівля Мінекономрозвитку внесло зміни до Правил комісійної торгівлі непродовольчими товарами.
Обмеження виїзду за кордон Мін’юст та МВС затвердили Порядок взаємодії виконавчих органів та органів Державної прикордонної служби України під час здійснення виконавчого провадження.
Пенсія за віком Змінено правила дострокового виходу на пенсію за віком. Вийти на таку пенсію мають право також члени сім’ї осіб, які загинули або померли внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі в Революції Гідності.
Злісним аліментникам бій! Кабмін вирішив нарешті дістати злісних аліментників. Для цього він вносить зміни до низки нормативно-правових актів.
Сторонній бухгалтер на підприємстві: нові можливості З 01.01.18 р. у Законі про бухоблік з’явилися нові правила, які уточнюють порядок ведення бухгалтерського обліку на підприємстві сторонньою особою. Оскільки це питання актуальне для багатьох підприємств, у статті ми детально розглянемо ці нововведення.
Вирощуємо розсаду в теплицях: особливості бухобліку Ще не закінчилася зима і сніг не зійшов з полів, а сільськогосподарські товаровиробники вже почали підготовку до вирощування першого врожаю. Власники теплиць починають висаджувати насіння різних овочів (помідорів, капусти тощо), з якого можна виростити як садивний матеріал (розсаду), так і товар для реалізації. Про правила відображення в бухобліку таких операцій ми поговоримо сьогодні.
«Податково-прибуткові» зміни ПКУ: роз’яснює ДФСУ Нещодавно ДФСУ розповіла підлеглим органам про зміни в обкладенні податком на прибуток підприємств (ПНП) у 2018 році (лист від 31.01.18 р. № 2834/7/99-99-15-02-01-17). Оскільки деклараційна кампанія за 2017 рік вже майже завершена, ми теж не будемо стояти осторонь, а пройдемось по цих нововведеннях.
Госпдіяльність у житлових приміщеннях: право та податки Досить часто на практиці СПД (юр- та фізособи) з доброї волі або несамохіть використовують у своїй діяльності приміщення, що належать до житлового фонду, — як власні, так і орендовані. Найчастіше в житлових приміщеннях розташовуються офіси, контори та інші підрозділи СПД. Таке використання має свою специфіку, у тому числі таку, що порушує і питання оподаткування. Сьогодні на прохання читачів обговоримо юридичні та податкові аспекти, пов’язані з використанням таких житлових приміщень.
Індексація і матдопомога: що «зверху», а що «всередині» МЗП У січні 2018 року працівникові були нараховані такі виплати: місячний посадовий оклад — 2118 грн., індексація — 65,19 грн. (останнє підвищення окладу — в травні 2017 року), матеріальна допомога — 2118 грн. Як правильно виконати вимогу про розмір зарплати не нижче мінімальної? Чи треба було в січні 2018 року нараховувати працівникові доплату до мінімальної зарплати?
Штрафи за порушення трудового законодавства: розміри для 2018 року Порушення трудового законодавства може позначитися «серйозними» розмірами фінансових санкцій і адмінштрафами. Попереджаємо: з 1 січня 2018 року розміри фінансових санкцій за порушення норм законодавства про працю збільшилися. Чому? Штрафонебезпечна стаття не зазнала правок, але з початку цього року підвищився розмір мінімальної зарплати. А розмір фінансових санкцій за порушення трудового законодавства якраз і прив’язаний до розміру «мінімалки». Втішний факт: розміри адмінштрафів залишилися на рівні 2017 року. Про актуальні розміри фінансових санкцій і адмінштрафів за порушення трудового законодавства — у статті.
Амортизація і К° у підприємця: «з коли» починати? Підприємець придбав транспортний засіб у грудні 2017 року і зареєстрував його в ДАІ. З січня 2018 року він був готовий до експлуатації, але виїжджав з гаража тільки на техконтроль. А ось у лютому почалася його комерційна експлуатація. З якого місяця можна починати амортизацію? І чи можна включити у витрати «автоцивілку», ПММ і ремонт? І що з податковим кредитом з ПДВ?
Касова книга в магазині потрібна не завжди Чи необхідно вести касові книги для торгових об’єктів, які не є відокремленими підрозділами і не приймають / не видають готівку за касовими ордерами?