(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
3/27
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Лютий , 2018/№ 9

Ремонтні послуги за рахунок страхових виплат: чи завжди нараховувати ПДВ

http://tinyurl.com/y53ckjpt
Лист ДФСУ від 30.01.18 р. № 349/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Операції з отримання страхових платежів або операції з їх виплати не відображаються ні в ПДВ-обліку застрахованої особи, ні в ПДВ-обліку страхової компанії (страховика). Адже такі операції не є об’єктом обкладення ПДВ (п.п. 196.1.3 ПКУ).

Підтверджує це не лише Мінфін у своєму листі від 01.12.16 р. № 31-11170-16-29/34246, але і податківці (див. листи ДФСУ від 18.01.12 р. № 2573/К/15-3414-2, від 20.01.17 р. № 1116/6/99-99-15-03-02-15).

Інша справа, якщо страхова компанія (страховик) перераховує страхову виплату платникові ПДВ (СТО), який відновлюватиме автомобіль після ушкодження. У такому разі СТО необхідно нарахувати ПДВ-зобов’язання.

Адже операція постачання послуг з відновлювального ремонту транспортних засобів на митній території України для платника податків, який надає такі послуги, є об’єктом обкладення ПДВ, незалежно від джерела сплати вартості таких послуг (за рахунок страхових виплат або інших коштів).

Відповідно на усю вартість виконаних ремонтних робіт СТО слід виписати податкову накладну і вказати в ній ім’я одержувача послуг — власника автомобіля (див. лист ДФСУ від 30.12.16 р. № 28710/6/99-99-15-03-02-15, Мінфіну від 01.12.16 р. № 31-11170-16-29/34246).

Увага! У листі, що коментується, податківці нагадують: нарахування ПДВ-зобов’язань можливе, тільки якщо суб’єкт господарювання, який виконує ремонт автомобіля, зареєстрований платником ПДВ.

Якщо послуги з відновлювального ремонту транспортних засобів надаються неплатником ПДВ, то операція з надання таких послуг не обкладається ПДВ, незалежно від того, оплата їх вартості відбувається за рахунок страхових виплат чи інших коштів, а тому вартість таких послуг визначається без ПДВ.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
оподаткування ПДВ, ремонтні послуги, страхові виплати, ПДВ-облік додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті